banner39

Adana'da iki saat arayla iki ses bombası

Adana'da iki saat arayla iki ses bombası patlaması üzerine bazi dairelerin camları kırıldı.

Arşiv 12.02.2010, 03:50 12.02.2010, 03:50
Adana'da iki saat arayla iki ses bombası


Adana'da bir apartmanın otoparkına ve aynı mahallede bir okulun duvarına iki saat arayla bırakılan ses bombaları büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın şiddetiyle bazı dairelerin camları kırıldı.

İlk olay, saat 20.00 sıralarında merkez Çukurova İlçesi Beyazevler Mahallesi 80044 sokaktaki Nurşen Apartmanı önündeki otoparkta meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından otoparktaki iki aracın arasına bırakılan ses bombası, büyük bir gürültüyle patladı. Gürültü üzerine apartman sakinleri panikle kendilerini sokağa attı.

Olay yerine ulaşan polis ekipleri ikinci bir patlama olasılığına karşı geniş çapta güvenlik önlemi aldı. Çevredeki çöp konteynırları da boşaltılarak arama yapıldı. Camları kırılan zemin kattaki dairede patlama olduğunu düşünen polis ekipleri dairede inceleme yaptı ancak herhangi bir bulguya rastlamadı. Otoparkta araştırmalarını yoğunlaştıran polis ekipleri ses bombasının parçalarına rastladı. Patlamada bazı dairelerin ve otoparkta bulunan iki otomobilde maddi hasar meydana geldi.

AYNI MAHALLEDE İKİNCİ BOMBA

İkinci olay ise saat 22.30 sıralarında Beyazevler Mahallesi 80017 sokak üzerinde bulunan Semiha Yücel Akdeğirmen İlköğretim Okulu'nun yanında meydana geldi. Kimliği belirsiz şahısların, okulun duvarının yanında park halinde bulunan aracın ön tarafında koydukları ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Kafelerin de yoğun olarak bulunduğu bölgede kısa süreli panik yaşandı. Patlamada bir otomobilde maddi hasar meydana geldi.

Polis ekipleri bombaları koyup kaçan şahısların yakalanması için geniş çapta arama çalışması başlattı.
 
Kaynak: CİHAN

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?