banner39

Adanalılar Gazze Konvoyu'nu bağrına bastı-FOTO

Adanalılar Gazze'ye giden Filistin konvoyuna, kadınlar bileziklerini, çocuklar harçlıklarını verdiler.

Arşiv 19.12.2009, 16:40 19.12.2009, 16:40
Adanalılar Gazze Konvoyu'nu bağrına bastı-FOTO

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Adanalılar Gazze'ye giden Filistin konvoyuna büyük bir ilgi gösterdiler. Birçok vatandaş, Filistin halkına ulaştırılmak üzere altın ve para bağışında bulundu. Kadınlar parmaklarındaki yüzükleri ve bileziklerini çıkararak bağışlarken çocuklar da harçlıklarını teslim etti.Filistin Konvoyu Adana'dan büyük bir ilgi gördü. Adanalılar konvoy ekibini büyük bir kalabalıkla karşıladılar. Konvoy ekibini memnun eden bir misafirperverlik gösterdiler. Ve daha sonra konvoy ekibini dualarla uğurladılar. Yüzlerce araç konvoy ekibine eşlik ederek Adana çıkışına kadar uğurladı.Sabah saatlerinde düzenlenen basın toplantısında duygusal anlar yaşandı. Birçok vatandaş, Filistin halkına ulaştırılmak üzere altın ve para bağışında bulundu. Kadınlar parmaklarındaki yüzükleri ve bileziklerini çıkararak bağışlarken çocuklar da harçlıklarını teslim etti.Mersin Gönüllüler Birliği Dönem Sözcüsü Ömer Erdoğdu da Ford Transiz minibüsün anahtarını İHH Başkanı Bülent Yıldırım'a teslim etti. Erdoğdu kendi aralarında topladıkları paralarla bu aracı aldıklarını söyledi.Birçok vatandaş da konvoy ekibi üşümesin diye battaniye bağışında bulundu. Bazı Adanalılar da ekibe şehrin simgesi haline gelen torba torba portakal hediye etti.

FİLİSTİN BAYRAĞINA İMZA ATTILAR

Birçok vatandaş özellikle gençler ve çocuklar Filistin bayrakları üzerine imzalarını attılar, dilek ve temennilerini yazdılar. Selam gönderdiler.Adana'daki program dolu dolu geçti. Adana İnsani Yardım Derneği Başkanı Veysel Tepeli, "Bu konvoyun göstermiş olduğu duyarlılık tüm dünya ülkelerine örnek olmalı" dedi.İHH Başkanı Bülent Yıldırım ise "Filistin partiler üstü bir mesele haline geldi. Filistin söz konusu olunca tüm siyasi partiler, tüm STKlar tek yürekte buluşuyorlar" dedi.GAZZE'YE 5 YÜK GEMİSİ

Yıldırım, bur organizasyondan sonra Gazze'ye 5 yük gemisi dolu yardım malzemesi göndermeyi planladıklarını, tüm hayırsever Türkiye halkının yardımlarını beklediklerini ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?