banner39

ADD klasöründen fişlenen İHL'liler çıktı

İmam hatipli öğrencileri ve bazı öğretmenleri gizli kamerayla fişlemişler...

Arşiv 08.04.2009, 11:37 08.04.2009, 14:28
ADD klasöründen fişlenen İHL'liler çıktı

Atatürkçü Düşünce Derneği'nde (ADD) ele geçirilen klasöre göre, ilköğretim okulları gizli kamerayla takip edilmiş. CD'deki 'Biyografik İsthb' isimli klasörde konuyla ilgili videolar da mevcut. Kahramanmaraş'ta, başta imam hatip liseleri olmak üzere bazı okullarda gizli kayıt yapılmış. Bu okullar şöyle: Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi, Kahramanmaraş-Türkoğlu İmam Hatip Lisesi, Elbistan İmam Hatip Lisesi, Elbistan Cüceli İlköğretim Okulu, Elbistan Karamağra İlköğretim Okulu, Merkez Elmalar İlköğretim Okulu.

Aynı CD'de bulunan, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın lise öğrencilerine yönelik fişleme çalışmaları daha önce gündeme gelmişti. İddianamede yer verilen 'Gizli' ibareli dokümana göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 1999 yılı Aralık ayında, bazı illerde toplam 243 adet lise öğrencisi ve öğretmenini fişlemiş. "Batı Çalışma Grubu belgeler" klasöründe de Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın 1998 yılında yaptığı benzer çalışmalar var. Değişik illerde öğrencilerin takip edilerek haklarında raporlar tutulduğu belirlendi.

ADD'de ele geçirilen bu CD içerisinde yer alan fişleme belgeleri bunlarla sınırlı değil. Neredeyse devletin tüm üst düzey bürokratları tek tek fişlenmiş. Dışişleri mensupları, Maliye Bakanlığı, Hazine ve Gümrük Müsteşarlığı bürokratları, üst kurullarda çalışanlar, valiler ve kaymakamlar isim isim takip edilmiş. Takip sadece fişlemeyle kalmamış, atamalara da müdahil olunmuş. Bazılarının isimlerinin karşısında 'Önü kesilmeli' yazarken bazılarına da 'Desteklenmeye devam edilmeli' notu düşülmüş. Tayinini yaptıkları bürokratlardan da kendi hedefleri doğrultusunda çalışmaları beklenmiş. İsimler, kullanılmaya müsait olup olmadığına göre kategorilere ayrılmış. Bazı mülki amirlerle ilgili "Genelkurmay Psikolojik Harekat adına çalışıyor, askerî istihbaratla ve askerlerle arası çok iyi" gibi bilgiler var.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?