banner15

Adım Adım Medeniyetler İttifakı'na

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Medeniyetler İttifakı Projesi kapsamında temaslarda bulunmak üzere gittiği İspanya'nın Mallorca Adası'nda, İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ile biraraya geldi

Adım Adım Medeniyetler İttifakı'na

Palma kentinde İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ile bir araya geldi. Erdoğan, bu sabah Palma'da İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ile birlikte yürüttüğü ''Medeniyetler İttifakı Projesi''nin ilk adımı olan Akil Adamlar Grubu'nun toplantısına katılacak.

Erdoğan, İspanya'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, iki önemli toplantıya katılmak
üzere bu ülkeye gittiğini söyledi. Mallorca'da katılacağı ilk toplantının Türkiye için özel bir önem ve anlam ifade ettiğini belirten Erdoğan, buradan Medeniyetler İttifakı çerçevesinde ilk büyük ve somut adımın atılacağını kaydetti.
Akil Adamlar Toplantısı'nın açılışını da gerçekleştireceklerini anlatan Erdoğan, burada ortak bir basın toplantısı düzenleyerek Medeniyetler İttifakı ile ilgili görüş ve beklentilerini de dünya kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.
Akil Adamlar Grubu'nun eş başkanlığını Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın yapacağını ifade eden Başbakan Erdoğan, bunun da Türkiye'nin küresel barış adına Medeniyetler İttifakı için ne kadar büyük önem taşıdığının göstergesi olduğunu söyledi. Erdoğan, ''Türkiye'nin, insanlığın huzuru, barış ve refaha katkıları büyük olacaktır'' diye
konuştu.

Erdoğan, akşam saatlerinde Avrupa Akdeniz Forumu toplantılarına katılmak üzere Barselona'ya geçecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48