banner39

Adrese teslim mesajlar

Ergenekon davası ile birleştirilen Danıştay saldırısı sanığı Alparslan Arslan, ince mesajlar verdi.

Arşiv 20.04.2010, 21:32 21.04.2010, 09:48
Adrese teslim mesajlar


Ergenekon ana davasıyla birleştirilen Danıştay davasının bir numaralı sanığı Alparslan Arslan, diğer tutuklu sanık Tekin Irşi'nin çapraz sorgusu sırasında kendisine yöneltilen sorulara ilginç cevaplar verdi.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı sırada ve soruşturma aşamasında verdiği ifadelerin yerine farklı cümleler kuran Alparslan Arslan'ın tavrı, duruşmayı izleyenler tarafından "Bir mesaj mı vermek istiyor" şeklinde yorumlandı.

Tutuklu sanık Tekin Irşi'nin çapraz sorgusunun sonrasında söz alan tutuklu sanık Veli Küçük'ün kızı ve avukatı Zeynep Küçük, sanık Alparslan Arslan'a bazı sorular sormak istediğini söyledi. Avukat Küçük'ün sorusunu yarıda kesen Alparslan Arslan, "Avukat hanım sizin neyi öğrenmek istediğinizi biliyorum. Babanız Veli Beyin Cumhuriyet bombalarıyla ve Danıştay olayıyla ilgisi olup olmadığını soruyorsunuz. Var diyemem ama yok da diyemem. Onu Allah bilir, yukarısı bilir. Herkes kendisi bilir yani Veli Bey daha iyi bilir." ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Zeynep Küçük, "yani Osman Yıldırım'ın talimatı Veli Küçük'ten bombaları da Muzaffer Tekin'den aldım ifadesi yanlış mı?" diye sordu. Alparslan Arslan bu soruyu "Bilemiyorum, yanlış diyemem." şeklinde cevapladı.

Sanık Arslan, Osman Yıldırım'ın Veli Küçük ve Muzaffer Tekin ile ilgisinin olup olmadığı sorusunu da "Ben bilemem" diye cevapladı. "Bombaları Osman Yıldırım'a siz mi verdiniz" sorusunu ise "Ben kendimin ne olduğunu bilmiyorum. Süleyman mı, Alparslan mı, babanız mı bilmiyorum" diye cevapladı. Arslan birden başka bir konuya geçerek "Burada kantin ihtiyacı var. Çikolata, bisküvi almak lazım, yemek lazım. Vedat Ergin'in paraya ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bu ihtiyacını bilen birinin ona para göndermesi iyi olur yani." Arslan'ın bu sözleri duruşmayı izleyenler tarafından "mesaj mı vermek istiyor?" şeklinde yorumlandı.

Küçük'ün "Bombaları Süleyman Esen'den alıp Osman Yıldırım'a mı verdiniz" diye sorusunu yinelemesi üzerine Arslan "Kesinlik yok, en nihayetinde Allah bilir. Halden hale geçiyorum" dedi.

Avukat Küçük, Ankara emniyetinde kendisine gösterilen şemada kimlerin olduğunu bir kez daha sorunca Arslan, "Babanız, Muzaffar Tekin, Hüseyin Görüm, Vatansever Kuvvetler. O gün irtibatım olmadığını söylemiştim. Ama alakaları yoktur diyemem. Muzaffer Tekin ile görüşürken 'Bomba gibiyim' derdi. Bunun bombalarla ne kadar alakası var bilemem." diye konuştu.

Arslan, "Çin'de, Rusya'da cezaevinde olanlara battaniye, yorgan, gıda malzemesi göndermek lazım. Irak'a, Afganistan'a yardım etmek lazım. Kıyafet göndermek lazım" diye konuştu.

Kaynak: CİHAN


 

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?