Adullah Öcalan'dan Kılıçdaroğlu yorumu

Abdullah Öcalan, CHP Genel Başkanlığı'na Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesini olumlu karşıladı.

Adullah Öcalan'dan Kılıçdaroğlu yorumu


İmralı Cezaevi'nde yatmakta olan PKK elebaşısı Abdullah Öcalan, CHP Genel Başkanlığı'na Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesini böyle yorumladı.

İmralı'da avukatları ile yaptığı görüşmenin perde arkası avukatları tarafından PKK'ya yakın internet sitesinde yayınlandı. Öcalan, Kılıçdaroğlu'nun seçilmesine destek verirken "Kılıçdaroğlu bir yenilik getirebilir, Kemalizmin demokratik güncellenmesi sağlanabilir. Buna bir ihtiyaç olduğunu daha önce de belirtmiştim. Önemli buluyorum" diye konuştu.

Öcalan, Başbakan Erdoğan'a sorunu çözmesi çağrısında bulunarak, "Hükümet'e Başbakan'a söylüyorum, bu barajı düşürmeyerek birkaç fazla milletvekili çıkarmakla neyi halledeceksiniz. Bu sorunu halletmezseniz zaten üç ay sonra gidersiniz. Ayaklarının altındaki toprak kayıyor. İşte görüyorsunuz Kılıçdaroğlu geliyor. Başbakan'a diyorum ki sen çözmezsen Kılıçdaroğlu çözecek" dedi.

ONLARIN İŞİ BU ZATEN

Öcalan, sorunun çözülmesi için Kandil'le görüşülmesi gerektiğini vurgulayarak, "İçişleri Bakanı isterse bu diyalog kanallarını yaratabilir. Kaldı ki kendileri bir Kamu Güvenliği Müsteşarlığı kuruyorlar. Bu müsteşarlık üzerinden harekete geçebilirler. Bu güvenlik müsteşarlığı Hükümet cephesinden güvenlik şartıyla ilgili müzakereleri koordine edebilir. Onların işi bu zaten" dedi.

Kaynak: Bugün

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2010, 11:20
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
hut
hut - 11 yıl Önce

artık kürt sorunu çözülmeli. bunu apo dediği için demiyorum. kürt sorunu insani ve vicdani bir sorundur.

banner39