banner15

'Afganistan için gerekeni yapacağız'

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin Afganistan konusunda ''elinden geleni yapmaya'' devam edeceğini söyledi.

'Afganistan için gerekeni yapacağız'

NATO toplantıları çerçevesinde Brüksel'de bulunan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin Afganistan konusunda ''elinden geleni yapmaya'' devam edeceğini söyledi.

Temas ve toplantıların ardından basınla görüşen Gül, NATO bakanlarının öncelikle Afganistan ve Kosova konularını ele aldıklarını belirtti. Kendisinin de bu iki bölgedeki gelişmeleri muhataplarıyla ayrıntılı olarak ele aldığını bildiren Gül, şöyle konuştu:

''NATO'nun Afganistan'da yürütmekte olduğu ISAF harekatı bütün ülkeye yayılmış durumdadır. Uluslararası toplum, Afganistan'ın yeniden terör ve aşırı ideolojiler için bir melce haline gelmesini arzu etmemektedir.

Türkiye, tarihten kaynaklanan dostane ilişkiler içinde bulunduğumuz bu ülkenin yeniden huzura kavuşması ve sürdürülebilir bir yeniden yapılanma hamlesine girişebilmesi için elinden gelen yardımı yapmaya devam etmektedir.''

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48