banner39

Afganistan'da 5 NATO askeri daha öldü

NATO güçleriyle Taliban arasında çıkan çatışmalarda 5 NATO askeri hayatını kaybetti.

Arşiv 16.06.2010, 08:26 16.06.2010, 09:12
Afganistan'da 5 NATO askeri daha öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afganistan'da dün meydana gelen çatışmalarda 5 NATO askerinin daha öldüğü bildirildi. İngiliz hükümeti yetkilileri, ölen askerlerden 3'ünün İngiliz olduğunu, bunlardan ikisinin ülkenin Helmand bölgesinde meydana gelen iki ayrı çatışmada öldüğünü, diğerinin ise pazar günü yine aynı bölgede meydana gelen çatışmada yaralı olarak hastaneye kaldırılan bir başka asker olduğunu söyledi. 

Amerikan yetkilileri de, ülkenin doğu kesiminde meydana gelen çatışmada bir Amerikan askerinin öldüğünü bildirirken, ülkedeki uluslararası güç arasında bulunan Polonya askeri yetkilileri de, Gazni bölgesindeki bir üsse yapılan roket saldırısında Polonyalı bir askerin öldüğünü duyurdu.

Başkent Kabil ile güneydeki Kandahar'ı birbirine bağlayan Gazni'de militanların dün polis merkezine yaptığı saldırı sırasında da 5 Afgan polisi ile bir yerel yönetici ölmüştü.

Son olaylarla birlikte ülkedeki yabancı güçlerin bu ay içindeki kayıpları 27'si Amerikalı olmak üzere toplam 44'e ulaştı. Yaklaşık 9 yıldır ülkede bulunan yabancı güçlerin en fazla can kaybı ise düşen bir helikopterdeki 7 asker dahil olmak üzere toplam 75 Amerikan askerinin öldüğü geçen Ekim ayında görüldü.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?