banner39

Afganistan'da yaralanan Alman askerler Türkiye'de

Afganistan'daki yaralanan beş Alman askeri uçakları ülkelerine inemeyince Türkiye'ye getirildi

Arşiv 17.04.2010, 10:45 17.04.2010, 12:44
Afganistan'da yaralanan Alman askerler Türkiye'deDünya Bülteni/Haber Merkezi

Afganistan'daki yaralanan 5 Alman askeri ile birlikte Alman Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg taşıyan özel uçak İzlanda'daki yanardağ nedeniyle oluşan kötü hava şartlarından dolayı İstanbul'a zorunlu iniş yaptı.

Almanya Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg ile birlikte İstanbul'a gelen 5 Alman asker, Amerikan Hastanesi'ne götürüldü.

Yaralı 5 asker ile Alman Savunma Bakanı'nı taşıyan Alman Savunma Bakanlığı'na ait özel uçak saat 23.15'de Atatürk Hava Limanı'na indi. Uçak inmeden önce çok sayıda ambulans ve askeri personel havalimanının A kapısından giriş yaptı.

Bu arada Alman Bakan Guttenberg, Atatürk Havalimanı VIP Salonunda, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckard Cuntz, İstanbul Başkonsolosluğu görevlileri ile askeri yetkililer tarafından karşılandı.

Havalimanına İtalyan konsolosluğundan da personelin gelip bilgi aldığı öğrenildi.

Atatürk Havalimanında, uçaktan indirildikten sonra ambulanslara alınan yaralı Alman askerler, güvenlik önlemleri altında götürüldükleri Amerikan Hastanesinde, sağlık görevlileri tarafından sedyelerle Acil Servis girişinden içeriye alındı.

Almanya Savunma Bakanı Guttenberg de hastaneye geldi.

Beş Alman askerin, hastanede kalacakları süre içinde gerekli tedavilerinin yapılacağı öğrenildi.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?