banner39

Afganistan'daki çatışmalarda 33 kişi öldü

Afganistan'da NATO kuvvetleri saldırılarında 3'ü sivil toplam 33 kişi hayatını kaybetti.

Arşiv 29.05.2008, 08:57 29.05.2008, 11:37
Afganistan'daki çatışmalarda 33 kişi öldü


Afganistan'ın güneybatısında NATO kuvvetlerinin düzenlediği hava saldırısında 30 Taliban öldü. Kabil'deki uluslararası güce ait konvoyu hedef alan intihar saldırısında ise 3 kişi öldü.

Ordu yetkililerinden Kalender Şah Behnam, 3 gündür, aralarında Pakistanlıların da bulunduğu bir grup militanın, Afgan güvenlik güçleri ve uluslararası güçleri hedef alan saldırılar düzenlemek için Helmand'dan Bala Baluk bölgesine geldiğini belirtti.

Behnam, önceki gün Talibanın saklandıkları yerin kuşatıldığını, çıkan çatışmada 2 Afgan asker ve bir polisin öldüğünü, 3 asker ve bir polisin de yaralandığını söyledi. Behnam, hemen ardından Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'ne (İSAF) ait uçakların düzenlediği bombardımanda 30 Talibanın öldürüldüğünü öne sürerek, Afgan ve NATO güçlerinin bölgedeki operasyonlarına devam ettiğini duyurdu.

KABİL'DEKİ SALDIRIDA 3 SİVİL ÖLDÜ

Afganistan'ın başkenti Kabil'de uluslararası güce ait konvoyu hedef alan intihar saldırısında ise 3 kişi öldü.

Kabil Emniyet Müdürü, yabancıları hedef alan bir intihar saldırısının düzenlendiğini belirtirken, olay yerindeki bir polis, saldırıda 3 Afgan sivilin hayatını kaybettiğini belirtti.

Başkentin doğusundaki Celalabad bölgesine giden yolda düzenlenen saldırıda ölenlerden 2'sinin çocuk, birinin şoför olduğu kaydedildi.


Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?