banner39

AFP, Reuters ve AP Cannes'i protesto ediyor

Uluslararası haber ajansları, 63. Cannes Film Festivalinin programı toplantısını boykot edecek.

Arşiv 15.04.2010, 05:17 15.04.2010, 05:17
AFP, Reuters ve AP Cannes'i protesto ediyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uluslararası haber ajansları, 63. Cannes Film Festivalinin programı ve tanıtımı ile ilgili bugün düzenlenecek basın toplantısını boykot etme kararı aldı.

AFP, Reuters ve AP gibi ajanslar, festival sırasındaki basın toplantıları ile film yıldızlarının festival sarayına girişi sırasında görüntü alınmasına sınırlama getirilmesini, bugün yapılacak olan toplantıya katılmayarak protesto edecek.

Festival yönetimi, yayın haklarını alan ''Canal Plus'' ve görüntüleri internet ile cep telefonu üzerinden dağıtma hakkına alan Orange firmasıyla yapılan anlaşmayı gerekçe göstererek, bu yılki festivalde görsel medyaya bazı sınırlamalar getirmişti.

Bu yıl 12-23 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan ve 20 filmin Altın Palmiye için yarışacağı festivalde, yarışmanın jüri başkanlığını Amerikalı Tim Burton yapacak.

Festivalin, Ridley Scott'un yönettiği, Russel Crowe'un başrolde oynadığı 'Robin Hood' isimli filmin gösterimiyle başlaması bekleniyor.

Cannes festival çevreleri Terrence Malick, Stephen Frears, Rachid Bouchareb, Woody Allen, Abbas Kiarostami gibi yönetmenlerin filmlerinin festivalde gösterimi bekleniyor.

Terrence Malick'in yönettiği, Sean Penn ve Brad Bitt'in rol aldığı ''Tree of life" ve Woody Allen'ın yönettiği, Naomi Watts, Josh Brolin, Antonio Banderas ve Anthony Hopkins'ın rol aldığı "You will meet a tall dark stranger" bu yılki festivalde en fazla dikkat çekecek filmler arasında gösteriliyor.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?