'Ağrı Dağı'nda misyoner tezgahı'

Misyonerlerin Ağrı Dağı efsanesini uydurarak, kendi inançlarını doğrulama, Kur'an–ı Kerim'in ayetlerini yalanlama peşinde koştuğu öne sürüldü.

'Ağrı Dağı'nda misyoner tezgahı'

Geçtiğimiz Ekim ayında Ağrı Dağı’na tırmanan Hıristiyanlığın en aşırı koluna mensup 6 Hong Kong’lu Evanjelist, 4 bin metre yükseklikte Nuh’un Gemisi’nin tahta kalıntılarına rastladıklarını öne sürdü. 

 Hong Konglu Evanjelsitlerden, Türk bilimadamlarından oluşan 15 kişilik bir grup, Ağrı Dağı’nda 4 bin metre yükseklikte, 12 metre boyunda, 5 metre yükseliğinde bir ahşap yapı bulduklarını, hatta içine girip araştırma yaptıklarını da iddia etti.

Grup, ahşap yapıdan alınan ahşap parçalarının karbon testi yardımıyla 4 bin 800 yıllık olduğu, bunun da kutsal kitaplarda anlatılan Nuh Tufanı’nın tarihiyle uyuştuğunu savundu.

Çin’de yayınlanan South China Morning Post gazetesine göre Hong Konglu Evanjelist Media, Noah’s Ark Ministry International (Nuh’un Gemisi Misyonerlik Teşkilatı) ve Türk Hıristıyanlardan oluşan grup, Pazar günü Hong Kong’da yaptıkları basın toplantısında büyük iddiayı açıkladı. Grup, Nuh’un Gemisi’ne ait olduğunu öne sürdükleri parçaları, gemide hayvanların bir arada tutmak için kullanılan ipleri ve çivi benzeri birçok parçayı da gazetecilere gösterdi. Ekibin basın toplantısını Türkiye yerine hong Kong’da düzenlemesi dikkat çekti. 

EVANJELİSTLERDEN BÜYÜK YALAN

Misyonerlerin katkı sağladığı ‘sözde araştırma’ ekibinden İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi arkeolog Prof. Oktay Belli, bu ahşap yapının bir insan yerleşim biriminden kalmasının mümkün olmadığını, 3 bin 500 metreden daha yüksek bir yerde, bugüne kadar hiç insan yerleşimi bulunmadığını söyledi. Grubun bir diğer üyesi Sütçü İmam Üniversitesi Jeoloji Bölümü’nden Dr. Ahmet Özbek de buzulların ve volkanik maddelerin düşük ısıda bu bölgenin bozulmadan kalmasına yardım etmiş olabileceğini öne sürdü.

MİSYONERLER NEYİN PEŞİNDE

ABD eski Başkanı Bush’un da mensubu olduğu Evanjelist mezhebi mensupları, Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nda olduğuna inanıyor. Kur’an–ı Kerim’de ise Nuh’un Gemisi’nin Cudi Dağı’nda bulunduğuna işaret ediliyor.

PKK 26 yıldır Cudi Dağı’nı başlıca terör noktalarından biri olarak seçtiğinden, bu bölgede arkeolojik araştırma yapılamıyor.

Hıristiyan misyonerlerin, Ağrı Dağı efsanesini uydurarak, kendi inançlarını doğrulama, Kur’an–ı Kerim’in ayetlerini yalanlama peşinde koştuğu iddia ediliyor.

Ayrıca yabancı ajanlar Nuh’un Gemisi’ni arama adı altında bölgede Büyük Ermenistan hayallerinin oluşmasına zemin hazırlayacak istihbarat çalışması yapıyor. Ağrı Valiliği de, Nuh’un Gemisi ile ilgili yakın zamanda yeni bir gelişmenin olmadığını bildirdi. Öte yandan, 20 yılı aşkın süredir bu tip haberler gündeme getiriliyor ancak bunlardan hiçbiri gerçeği yansıtmıyor.

 

Kaynak: Yeni Mesaj

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 15:26
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meraklı
Meraklı - 11 yıl Önce

Madem böyle birşey var diğer haberi kaldırmak yada değiştirmek daha yerinde olmaz mı?
Çünkü ilk haber beni de şaşırttı...

osman
osman - 11 yıl Önce

ortada bir iddia var ve ispatlanmayı beklerken, insanlara nasıl yardakçı ya da başka benzetmeler yapılabiliyor? kur'an da adı geçen cudi kelimesi ise özel isimdir. bir dağın en yüksek tepesi olabileceği gibi bir dağın eteği de olabilir. adamların alnında mı yazıyor yardakçı oldukları?

banner39