Ahmedinejad: İsrail bu kez tepkileri engelleyemedi

İsrail askerlerinin insani yardım filosuna yaptığı kanlı baskınla ilgili konuşan Ahmedinejad, sert açıklamalarda bulundu.

Ahmedinejad: İsrail bu kez tepkileri engelleyemedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail'in Gazze gemilerine saldırmasını "uranyum takası anlaşması"ndan öncelikli gören İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ATV'ye "Siyonistler bu sefer dünyanın tepkisini engelleyemedi. Türkiye, uranyum anlaşmasıyla da ezberleri bozdu" dedi

Asya liderlerinin, İstanbul'da pazartesi günü yapacakları uluslararası toplantı öncesi, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, önemli açıklamalarda bulundu. ATV Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın sorularını cevaplayan Ahmedinejad, İsrail'in yardım gemilerine yaptığı kanlı baskından uranyum takas anlaşmasına, bölgedeki terör konusundan Türkiye'nin etkinliğine kadar birçok konuda görüşlerini dile getirdi.

Ahmedinejad kanlı baskını, Türkiye'nin tavrını ve Başbakan Erdoğan'ın tutumunu şöyle değerlendirdi: "Siyonistler bu sefer insanların tepkilerini engelleyemedi. Bütün dünya bu sefer sesini yükseltti. Ben bu yolda şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum ve onları kutluyorum. İsrail tarihin en vahşi cinayetlerinden birini işledi. Onlar ki gerçekten Gazze ablukasını delmek istediler ve başarılı oldular. Onların yolu devam edecek. İsrail'in ise Türk milleti ve devletinden çok ciddi özür dilemesi gerekiyor. Ve bu cinayette etkisi olanların hepsinin mahkemeye verilmesi gerekiyor. Aynı zamanda Gazze ablukasının da artık kaldırılması gerekiyor. Bizim Gazze'ye her zaman yardımımız oldu ve bundan sonra da olmaya devam edecek."

 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2010, 15:04
banner53
YORUM EKLE

banner39