Ahmedinejad, İsrail'i destekleyenleri uyardı

Ahmedinejad, İsrail'in saldırısıyla ilgili olara dünyaya seslenerek "Siyonist rejimi desteklemekten vazgeçin" dedi.

Ahmedinejad, İsrail'i destekleyenleri uyardı

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Gazze'ye insani yardım götüren gemilere İsrail güçlerince düzenlenen saldırıyı, "Bu saldırı gücün değil, zaafın göstergesidir" sözleriyle kınadı. 

Ahmedinejad, dünya genelinden toplanan insani yardım malzemelerinin Filistin halkına ulaştırılmak istendiğini, ancak İsrail güçlerinin gemilerdeki yardımseverleri katlettiğini söyledi. "Siyonist İsrail rejimi daha ne yapmalı ki, insan hakları savunucuları rahatsız olsun" diyen Ahmedinejad, İsrail yanlılarına hitaben, "Geleceğin dünyasında saygın yer edinmek istiyorsanız bu rejimi desteklemekten vazgeçin. Bu profesyonel katilleri desteklemeye devam edecek olursanız emin olunuz ki bölge halkları gününüzü karartmakla kalmayacak, tüm kapıları ebedi olarak yüzünüze kapatacak" ifadesini kullandı.

İsrail için sonun geldiğini ileri süren Ahmedinejad şunları söyledi:
"Bana niçin artık 'Siyonist İsrail rejimi ortadan kalkmalı' demiyorsunuz diye soruldu. Ben de artık 'Siyonist İsrail rejimi ortadan kalkmalı' demeye gerek yok, zaten bu rejim yok oluyor cevabını verdim."

Ahmedinejad, ABD'ye atfen, "Atom bombası yapıp kullananlar ve bunu siyonist rejimin ihtiyarına sunanlar, bu rejiminin başlarına Nobel barış ödülü verenler, İran halkını terörist olmakla suçluyor. Ancak bugün bilsinler ki dünya halkları onlara gülüyor" diye konuştu.

İsrail yandaşlarına, "Siyonist İsrail rejimini koruyabileceğinizi mi sanıyorsunuz" diye seslenen Ahmedinejad sözlerini şöyle sürdürdü:
"Dünya halklarının sabrının bittiği konusunda sizleri uyarıyorum. Kendi çıkarlarınız için siyonist rejimi bölgeye dayattınız, şimdi de onu korumak için bölgeye asker yığıyorsunuz. Uyarılarımızla aklınız başınıza gelir diye düşündük. Bizler henüz ciddi tepkiler vermiş değiliz."

İsrail'in yardım gemilerine saldırısının insan hakları savunucusu iddiasındaki ülkeler için bir sınav olduğunu belirten Ahmedinejad, bu ülkelerin ne kadar samimi olduklarının görüleceğini kaydetti.

Tarihin, zalim ve zorba güçlerin yok oluşuna tanıklık ettiğini söyleyen Ahmedinejad, "Siyonist İsrail rejiminden uzak durmak, onun destekçileri için de iyidir. Bu dostça bir nasihattir. Halkların gücü, bu tür nasihatlere kulak vermeyenleri yerine oturtacak" dedi. İran Cumhurbaşkanı, "siyonist İsrail rejimi ve zorba güçlerin yok oluş sürecine girişinin işaretlerinin görülmeye başladığını" ileri sürdü.

 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 16:40
banner53
YORUM EKLE

banner39