banner39

Ahmedinejad Obama'nın konuşmasını değerlendirdi

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, tüm dünyanın değişim sürecini yaşadığını söyledi.

Arşiv 07.04.2009, 09:11 07.04.2009, 09:17
Ahmedinejad Obama'nın konuşmasını değerlendirdi

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, tüm dünyanın değişim sürecini yaşadığını söyledi ve ABD'nin değişim politikalarına olumlu yaklaşacaklarını bildirdi.

İran Devlet Televizyonu'nun haberine göre Mahmud Ahmedinejad, Kazakistan ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'deki konuşmasında İran'a verdiği mesaja değindi.

Obama'nın, ''dostluk elini İran'a uzatmasını'' değerlendiren Ahmedinejad, ''Politikalardaki değişiklikler hızlı bir biçimde olmalı. Hepimiz biliyoruz ki dünyadaki gelişmeler ve değişimler bekleyecek değil. ABD'nin siyasetlerinde temel ve gerçek değişikliğe gitmesini olumlu karşılarız'' dedi.

Ahmedinejad, ''Değişim konusu tabii ki uluslararası bir konudur. Tüm dünya, iktidarların politikaları, idari kurum ve kuruluşlar arasındaki ilişkiler, halklar arasındaki diyalog ve diğer birçok alanda değişikliğe gidilmesini istiyor'' diye konuştu.

İran Cumhurbaşkanı, bir süre önceki açıklamasında da yeni Beyaz Saray yönetiminin İran'a yönelik politikalarında değişikliğe gitmesi durumunda bu ülkeyle müzakerelerde bulunabileceklerini söylemişti.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?