banner39

Ahmet Davutoğlu: MİT haberi yalan

Başbakanlık Başdanışmanı Davutoğlu, MİT Müsteşarlığı'na getirileceği yönündeki iddiaları yalanladı.

Arşiv 08.04.2009, 06:50 08.04.2009, 06:50
Ahmet Davutoğlu: MİT haberi yalan


Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarlığı'na getirileceği yönündeki haberleri yalanladı. Davutoğlu, "Ne böyle bir talep var, ne böyle bir hazırlık var, ne de böyle bir şey olacak" dedi.

MİT Müsteşarlığı'na yeni atama yerine, iki yıldır bu görevde bulunan Emre Taner'in görev süresinin 1 yıl daha uzatılacağı öğrenildi.

Habertürk gazetesi geçtiğimiz cumartesi günü manşetten verdiği haberinde emekliye ayrılacak olan MİT Müsteşarı Emre Taner'in yerine Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun getirileceğini iddia etti. Haberde MİT Müsteşar Yardımcısı'nın bu göreve getirilmeyeceği de ileri sürüldü.

Davutoğlu ise haberi yalanladı. Davutoğlu "Ne böyle bir talep var, ne böyle bir hazırlık var, ne de böyle bir şey olacak" dedi. Tepkisini Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'ya ileten Davutoğlu "Benim adım çeşitli pozisyonlar için ortaya atılıyor. Daha önce Dışişleri Müsteşarlığı için de aynısı yapıldı. Hem ben rencide oluyorum, hem o görevlerdeki arkadaşlar" diye konuştu.

MİT Müsteşarı Emre Taner'in görevini başarıyla sürdürdüğünü belirten Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu,"Benim böyle bir görevden haberim yok. Benimle konuşulmadı. Benimle konuşulmadan nasıl olurda benim adım MGK'ya sunulacak noktaya gelir" dedi.

TANER İÇİN UZATMA GÜNDEMDE

Öte yandan MİT Müsteşarı Emre Taner'in görev süresinin 1 yıl daha uzatılacağı ileri sürüldü. 65 yaş sınırı nedeniyle 1 yıl önce emekliye ayrılması gereken Taner'in görev süresi başarılı çalışmaları nedeniyle 6 aylık zaman dilimleri halinde uzatıldı. 657 sayılı MİT Yasası'nda yer alan bir düzenlemeden yararlanılarak Taner'in görev süresinin 2 yıl süreyle uzatılmasının planlandığı, üçüncü 6 aylık uzatma süresinin Mayıs ayında dolacağı öğrenildi.

Kaynak: Yeni Şafak

 

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?