banner39

Ahmet Türk: CHP, en büyük talihsizliktir

DTP'nin bugün yapılan olaylı kongresinde konuşan Ahmet Türk, CHP'nin Türkiye için talihsizlik olduğunu söyledi.

Arşiv 04.10.2009, 12:52 04.10.2009, 17:04
Ahmet Türk: CHP, en büyük talihsizliktir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, "CHP, Türkiye'nin demokrasi ve özgürlükçü geleneği açısından en büyük talihsizliktir." dedi.

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, olağanüstü kongrede yaptığı konuşmada CHP'yi eliştirdi. Türkiye'nin demokratik gelişim sürecinde demokratik sol bir siyasetin olmayışının kendilerini üzen ve kaygılandıran durumların başında geldiğini kaydeden Türk, "Statükocu ve otoriter bir zihniyetin temsilciliğini yapan CHP, Türkiye'nin demokrasi ve özgürlükçü geleneği açısından en büyük talihsizliği oluşturmaktadır." diye konuştu. Bu esnada, salonda CHP yuhalandı.

Türk, Kürt ve Türk halkını buluşturan, demokratik, özgürlükçü gerçek bir sol partinin olmayışının, AK Parti'yi demokratlar, liberaller ve aydınlar için adeta bir nimet haline getirdiğini ifade ederek, "Oysa AKP'nin sosyal bünyesi ve siyasi kimyası buna uygun değildir. Bu yanılgıdan halkımızı kurtarmak bizin en büyük sorumluluğumuzdur." dedi.

Öte yandan, Ahmet Türk'ün konuşmasının ardından, yeniden bir grup tarafından işgal edilen kürsüde PKK bayrakları açıldı.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?