banner39

Ahmet Türk'ün yerine 5 aday var

Anayasa Mahkemesi'nin hakkında siyasi yasak karar verdiği Ahmet Türk'ün yerine 5 adayın olduğu öne sürüldü

Arşiv 13.12.2009, 15:02 13.12.2009, 18:18
Ahmet Türk'ün yerine 5 aday var

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

DTP'nin yerine yedek parti olarak hazırda bekletilen Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) bünyesinde çalışmalar yakında başlatılacak. Alınan bilgilere göre DTP'nin kiralık olarak kaldığı Genel Merkez binası kısa bir süre içinde boşaltılacak.

Genel Merkez'in üzerinde bir mal kaydı bulunmadığı için yeni bina da içindekilerle birlikte mülk sahibine teslim edilecek. Mülk sahibinin de bu binayı BDP'ye kiralayacağı öğrenildi. Kontratın imzalanmasının ardından tabela değişikliğinin yarın gerçekleşmesi bekleniyor.

Taraf'ın haberine göre BDP'nin Genel Merkeze taşınmasının ardından partinin yakın bir zamanda olağanüstü kongreye gideceği öğrenildi. Yeni parti başkanlığı için Selahattin Demirtaş, Akın Birdal, Osman Baydemir, Fırat Anlı veya gruba katılması halinde Ufuk Uras'ın ismi de geçiyor. DTP'nin toplumsal gerilimin önüne geçmek için Türk kökenli bir eşbaşkanla yoluna devam edebileceği bunun için de Birdal veya Uras'ın gündeme gelebileceği yorumları yapılıyor.

Uras: Gelmeye hazırım

DTP'nin Meclis'teki sandalyesi 19'a düştüğü için Ufuk Uras'ın katılmasıyla BDP Meclis'te grup kurabilecek. Kapatma kararından sonra Ufuk Uras, Ahmet Türk'ü arayarak "Sizin için ne yapabilirim. Siz karar verin ben gelmeye hazırım" diyerek destek verdiği öğrenildi.


banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?