banner15

Aile içi uyum sorunları ve çözüm teknikleri

Küçükçekmece'de Aile içi uyum sorunları ve çözüm teknikleri atölye çalışması gerçekleşiyor.

Aile içi uyum sorunları ve çözüm teknikleri


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Küçükçekmece Belediyesi aile içi sorunları ve çözüm yollarını atölye çalışmaları ile masaya yatırıyor.

Küçükçekmece Belediyesi aileyi bilinçlendirme çalışmalarına atölye çalışmaları ile devam ediyor. Atölyede dersler Sosyal Hizmetler Uzmanı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Fatih Kılıçaslan tarafından veriliyor.

Atölyede anne babalar veya adayların evlilik yaşamında eşler arası ve çocuklarıyla karşılaştıkları iletişim, uyum, davranış sorunlarının nedenleri ve çözüm yöntemlerini üzerinde duruluyor. Ayrıca program koruyucu ve önleyici aile, rehberlik, danışmanlık ve eğitim uygulamalarını da içeriyor.

Atölye çalışmaları 40 kişilik gruplar halinde haftada iki gün 8 saat olarak yapılıyor.

(212) 598 5523 numaralı telefondan bilgi ve kayıt için bilgi alınabiliyor.

Fatih Kılıçaslan Kimdir?
1969, Ankara. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Y.O. Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun oldu. 1993 yılından itibaren TC Sağlık Bakanlığı Bitlis Devlet Hastanesi, Haydarpaşa Numune Hastanesi, Bakırköy Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, AMATEM, ÇEMATEM, Nevroz, Psikoz, Nöroloji, Nöroşirurji ve Çocuk Psikiyatrisi kliniklerinde sosyal hizmet uzmanı olarak çalıştıktan sonra başhekim yardımcısı olarak görev yaptı. Amerikan Newport Uluslararası Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak Sağlık Psikolojisi, Sapkın Davranışlar ve Aile ve Eş Terapisi dersleri vermiştir.

Kitapları: Çocuk ve Aile Sorunlarının Terapi ile Tedavisi, Nobel Yayınları, 2006; Çocuğumu Nasıl Eğitmeliyim, Turkuaz Kitaplığı, 2008.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2010, 21:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35