AK Parti Baykal'a sahip çıktı

Başbakan Yardımcısı Çiçek Baykal'a sahip çıkarken, Arınç'tan biraz sitem geldi.

AK Parti Baykal'a sahip çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Arınç, özel görüntülerle ilgili CHP liderine sahip çıkarken, suikast iddiaları ile ilgili, kendisi ile ilgili suikast iddialarından yola çıkarak sitemkar bir hatırlatma yaptı.

BAYKAL'A SUİKAST İDDİALARI

"Baykal'a suikast iddialarıda yetkililer tarafından araştırılıyor. Konunun ciddiyetle üzerine gidileceğini düşünüyorum" diyen Arınç, "CHP'nin bu ihbarları çok daha önce öğrendiği ifade ediliyor. Ancak suikast ihbarı bekletilmemeliydi.Bu noktada bir şeyi daha hatırlatmak istiyorum. Benimle ilgili de günlerce konuşulan bir suikast iddiası gündeme gelmişti. Evimin etrafında dolaşıldı. Ben belki Sayın Baykal kadar popüler bir siyasetçi değilim. Meclis Başkanlığı falan yaptım fakat durum bu. O iddilar konuşulurken Sayın Baykal meseleyi karikatürize etme yolunu seçti. Bu iddiaları polemik malzemesi yaptı. Hatta olayı daha da ileri götürerek "kozmik odadan kozmik patates" çıktı diyebildi.
Biz o gün aynı anlayışlı duruşu ve hassasiyeti beklerdik." diye konuştu.

ÖZEL GÖRÜNTÜLERLE İLGİLİ YORUM

Baykal'la ilgili görüntüler nedeniyle üzgün olduğunu belirten Arınç, Baykal'a geçmiş olsun dileklerinde bulunduktan sonra şunları söyledi: "Kasetin varlığı ve bunun yayınlanması bizi derinden üzmüştür. Bunun için sayın Baykal'a büyük geçmiş olsun diyorum.Birilerinin özel görüntüleri çekip bunları yayınlama büyük bir insanlık suçudur. Bunların yayınlanması hiç bir şekilde kabul edilemez. Böyle bir mizansen ne amaçla olursa olsun kabul edilemez. İki tarafta evlidir. Dolayısıyla aile hayatına da bir saldırıdır. Sayın Baykal'ı her konuda eleştirdik. Sert tartışmalara girdiğimiz konular oldu. Baykal'ın eleştirmediğimiz tek bir konu var. O da aile hayatı ve eşine olan sadakatı. Sayın Baykal'ın aile hayatına önem verdiği ve eşine saygı gösterdiğini çok iyi biliyoruz. Bu kendisini eleştirmediğimiz, benim ve arkadaşlarımız bu noktada hiç bir ifademiz olmamaıştır. Bu internette yayınlanan görüntülerin gerçek olmadığından büyük memnuniyat duyarız. Bu noktada taraflardan bu yönde bir açıklama gelirse çok memnun oluruz."

ERGİN VE ÇELİK DE BAYKAL'A SAHİP ÇIKTI


Adalet Bakanı Saadullah Ergin de iki gün önca yaptığı açıklamada bu görüntüleri çekenleri yayımlayanları "lanetliyorum" demişti.

Ak Parti Genel Başkanı Hüseyin Çelik ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bu kişi sadece ana muhalefet lideri değil sade bir vatandaş bile olsa, bu duyarlılığın gösterilmesi gerekiyor. Kaldı ki bu insan ana muhalefet partisinin lideriyse ve böyle bir şey varsa, böyle bir şüpheden endişeden söz ediliyorsa, ilgili insanlar ilgili kuruluşlar üzerine düşeni yapmalıdır. Bu son derece önemli bir meseledir. Bana kendimize yapılmış gibi bu meselenin üzerine gitmeliyiz" dedi.

CEMİL ÇİÇEK DE TEPKİLİYDİ

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardıcısı Cemil Çiçek de Baykal olayına tepki gösterdi. Çiçek, Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili bir soruyu, şöyle cevapladı: "Sayın Baykal’ı siyaseten eleştiririz, o bizi eleştirir, düşüncelerimizi, fikirlerimizi söyleriz, politikalarımızı karşılıklı beğeniriz beğenmeyiz, işin bu kısmı ayrıdır. Ama, gündemdeki konu söz konusu olduğunda yargının bu işi netleştirmesi en doğru olanıdır. Belden aşağı vurarak siyaset yapılmasını da ben şahsen doğru bulmam." 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 15:06
banner53
YORUM EKLE

banner39