banner15

Ak Parti Erdoğansız daha güçlenir

Abdüllatif Şener, "Başbakan Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olursa Ak Parti zayıflamaz aksine daha da güçlenir" dedi.

Ak Parti Erdoğansız daha güçlenir

Dün, CNN Türk'te 'Ankara Kulisi' programına katılan Şener, cumhurbaşkanlığına dair değerlendirmelerde bulundu. CHP lideri Deniz Baykal'ın bir dönem "Cumhurbaşkınlığı için ismine sıcak bakarız" dediği Şener, 'Çankaya için uzlaşma sağlanabir mi' sorusuna şu yanıtı verdi:

"Objektif, gerçekçi olmak lazım. Meclis'te çoğunluk oyu nerede toplanırsa cumhurbaşkanlığının orada seçilmiş olacağını kabul ememiz gerekiyor. Bu, fiili bir durumdur. Teorik yaklaşımlarla bunu aşabileceğimiz kanaatinde değilim. Uzlaşma çıkabilir."

Genel seçim cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yapılsa bile AKP'nin cumhurbaşkanı seçebilecek kadar milletvekili çıkarabileceğini savunan Şener, Erdoğan Köşke çıkarsa AKP zayıflar mı sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Şener, Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması durumunda AKP'nin güç kaybedeceği yönündeki iddialar anımsatılınca da, "AKP'nin güç kaybedeceğini düşünmüyorum.

Bir varsayımda bulunuyorsunuz. Bu varsayım altında AKP'nin oyları azalmaz, artar."
Şener, daha önce söylediği "Hepimiz Aleviyiz" sözlerinin oy beklentisiyle söylenmiş gibi değerlendirilmesinin talihsizlik olduğunu da söyledi.

 

radikal

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48