banner39

AK Parti ile CHP arasında 'Beyin Fırtınası'

Önder Sav'ın Başbakan Erdoğan'a yönelik hakaretamiz sözleri AK Parti ile CHP arasında "beyin fırtınası"na dönüşmesine neden oldu.

Arşiv 14.02.2008, 18:50 14.02.2008, 18:50
AK Parti ile CHP arasında 'Beyin Fırtınası'


CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı hakaretamiz sözler iktidar partisi ile anamuhalefet arasında tam bir "beyin fırtınası"na dönüştü.

Başbakan Erdoğan için "küçücük beyinli" diyen CHP'nin iki numaralı ismi Önder Sav'a ilk cevap AK Parti'nin 2 numarası Dengir Fırat'tan geldi. Fırat, daha önce "beyin fıtığı" olduğunu söylediği Önder Sav'a bu sefer "beyni yok" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ da, "CHP'nin beyin ölümü gerçekleşiyor" şeklinde konuştu. Bozdağ, CHP'li Önder Sav'ın açıklamalarının "iftira ve hezeyan" düzeyinde olduğunu öne sürerken, şunları söyledi:

"Belli ki CHP'nin beyin ölümü yavaş yavaş gerçekleşiyor.CHP Genel Sekreteri'nin beyninin özgül ağırlığını bilmiyorum. Ancak, büyük beyinlerin kavrayamayacak bir ağırlığa sahip olduğu yaptığı iftira ve hezeyanlardan anlaşılıyor. Kötü söz sahibini vurur. Milletimiz CHP'nin halini ibretle seyrediyor."

AK Partili Bozdağ, CHP'nin sürekli geçmişe sığınarak siyaset yaptığını ve herkesin ortak değeri olan laikliği tekeline almak istediğini söylerken, "Atatürk'ün kurduğu CHP bu olamaz. O dönemki CHP ile Baykal'ın CHP'si arasında sadece isim benzerliği var." dedi. Bozdağ, CHP'nin kendi iç tartışmalarını unutturmak için başkalarına hakaret etme yolunu seçtiğini de öne sürdü.

Kaynak: Zaman

 

 

Yorumlar (1)
ahmet 15 yıl önce
tencere dibin kara,seninki benden kara
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?