banner15

Ak Parti Kızıcahamam'da toplanıyor

Ak Parti'nin, yarın başlayacak İstişare ve Değerlendirme toplantıları için hafta sonunu Kızılcahamam’da geçireceği bildirildi.

Ak Parti Kızıcahamam'da toplanıyor

AKP’li milletvekili, bakan, parti kurucusu ve yöneticilerinin tamamı, yarın başlayacak İstişare ve Değerlendirme toplantılarının 8’incisi için hafta sonunu Kızılcahamam’da geçirecekler.

3 gün sürecek AKP kampı yarın sabah Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açış konuşmasıyla çalışmalarına başlayacak. “Çok geçerli bir mazereti olmadıkça” parti kurucu ve yöneticileri, milletvekilleri ve baakanların tamamı bu geceden itibaren kamp için kapatılan Kızılcahamam Asya Termal Oteli’ne giriş yapacaklar.

Pazar akşamına kadar sürecek olan kampın gündemi parti yönetimince, “Hükümet çalışmaları, Meclis Grubu çalışmaları ve güncel siyasal gelişmelerin değerlendirilmesi” olarak belirlendi. Başbakan Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak oturumlarda bakanların milletvekillerini bilgilendirdikleri “Time-table” uygulamaları da gerçekleştirilecek.

Erdoğan ayrıca milletvekillerini gruplar halinde dinleyerek, dile getirilen eleştiri, görüş ve önerilere karşı açıklamalarda bulunacak.

Kampa, zamanlama olarak Cumhurbaşkanı seimleri öncesine denk gelmesi nedeniyle Erdoğan’ın aday olup olmayacağı ve partinin adayı konusunun damga vurması bekleniyor.

15 Nisan’a kadar kendi adaylığını ya da partinin adayını açıklamayacağını söylemesine karşın Ak Partililer, Erdoğan’ın kamp süresince basına açık ya da kaapalı toplantılarda yapacağı konuşmalarda kullanacağı üslup ve kelimelerle jest ve mimiklerinden “mesaj çıkarmaya ve şifre çözmeye” çalışacaklar.

Erdoğan’ın kampta özellikle 2007’nin ön önemli konusunun seçim olduğu tespitiyle milletvekillerinden “Ağırlıklı mesaiyi seçim bölgelerine vermeleri, Ankara’da oturmamaları, sürekli gidecekleri seçim bölgelerinde teşkilatla birlikte halka hükümet icraatlarını anlatmaları” talimatlarını verecek.

ANKA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48