AK Parti, referandum stratejisi için toplanıyor

Anayasa ile ilgili soruların da cevaplanacağı toplantıda, halka paketi "ortak bir dil" kullanarak anlatma strateji belirlenecek.

AK Parti, referandum stratejisi için toplanıyorAK Parti, referandum sürecinde anayasa değişikliğinin kamuoyuna nasıl bir stratejiyle anlatılacağını belirlemek üzere toplanıyor.

Milletvekilleri, MKYK üyeleri, il başkanları, kadın ve gençlik kollarından oluşacak toplantıda anayasa değişikliğinin kamuoyuna anlatımı sırasında, "ortak bir dil kullanımı" konusu değerlendirilecek.

Rixos Otel'de bugün yapılacak toplantıya, AK Parti tam kadro katılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sunuş konuşmasıyla başlayacak toplantı daha sonra basına kapalı olarak gerçekleştirilecek. AK Parti yönetimi, milletvekillerinden tam katılım beklerken, varsa programlarını ertelemesini istedi. Toplantıda, ikisi geçici olmak üzere 27 maddelik anayasa değişikliği paketinin içeriği hakkında bilgi verilecek.

Düzenlemeyi, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ anlatacak. Anayasa ile ilgili soruların da yanıtlanacağı toplantıda, referandum sürecinde kamuoyuna paketi anlatırken, "ortak bir dil" kullanımı konusunda strateji belirlenecek. Anayasa'nın kamuoyuna nasıl anlatılacağı konusunda Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik bilgi verecek.

AK Partili genel başkan yardımcıları, grup başkan vekilleri ve bakanlardan oluşacak ekip, "Türkiye Buluşmaları" adı altında anayasa değişikliğini anlatacak. 25-30 kişiden oluşan ekibin düzenleyeceği salon toplantıları, 13 Haziran'a kadar devam edecek. 81 il ve birçok ilçede gerçekleştirilmesi planlanan toplantılara sivil toplum örgütlerinin yanı sıra kanaat önderleri de katılacak. Türkiye Buluşmaları'nda, dış politika ve ekonomiye ilişkin konular da değerlendirilecek. YSK'nın, referandum süresini 120 gün olarak açıklamasının ardından, anayasa değişikliği paketini anlatmak için hazırlanan kitapçık ise bir süre bekleyecek.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 08:21
banner53
YORUM EKLE

banner39