banner15

Ak Parti savunmasının tam metni

Ak Parti'nin Anayasa Mahkemesi'ne sunduğu ön savunma metninin tamamı yayımlandı.

Ak Parti savunmasının tam metni

 

Ak Parti savunmasının giriş kısmında "Hukuk alanında keyfilik, kişisellik ve sübjektiflik, bu iddianamede görüldüğü gibi gerçeklikten uzaklaşmaya ve hukuk standartlarının örselenmesine yol açmaktadır" denildi.

ÖN YARGILI İDDİANAME

Savunmada, iddianemenin ön yargılıl bir şekilde hazırlandığına vurgu yapılara şu ifadeler kullanıldı:

"Bu iddianame, hukuk sisteminin en temel karakteri olan objektiflik, nesnellik, nedensellik ve rasyonelliğe dayanmamakta; en iyimser yaklaşımla bir algılama sorununun varlığını ortaya koymaktadır. Partimiz hakkında hazırlanan iddianame, baştan aşağı gerçekleri tersyüz eden, değerleri ve kavramları birbirine karıştıran, dahası koruyor gibi göründüğü ilkelere zarar veren ön yargılı bir yaklaşımı yansıtmaktadır"

GİZLİ GÜNDEMİMİZ ASLA OLMADI

Ak Parti, gizli gündeminin olduğu yönündeki iddialara ise "Açıkladıklarımız ve yaptıklarımız dışında gizli gündemimiz hiçbir zaman olmadı, bundan sonra da olmayacaktır." şeklinde cevap verdi.

Savunmada, iddianemede tarif edilen partinin Ak Partiyle yakından uzaktan alakasının olmadığı şu şekilde ifade edildi: "Hakkımızda düzenlenen iddianamede temel sorun, AK Partinin siyasi felsefesi ve vizyonunun anlaşılamamış, hatta daha da vahimi yanlış anlaşılmış olmasıdır. İddianamede portresi çizilmeye çalışılan partiyle AK partinin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır"


 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2008, 18:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35