banner15

Ak Parti ve CHP lobi yapacak

Ak Parti ve CHP, ABD'deki Demokrat Parti üyelerinin, sözde Ermeni Soykırımı hakkındaki düşüncelerini değiştirmek için ortak hareket kararı aldı.

Ak Parti ve CHP lobi yapacak

ABD Kongresi'nde çoğunluğu ele geçiren Demokrat Parti üyelerinin, sözde Ermeni Soykırımı Yasa Tasarısı'nı Temsilciler Meclisi'nin gündemine getirmeye hazırlanması ve tasarının Temsilciler Meclisi'nden geçmesinin ağırlık kazanması, AKP ve CHP'yi harekete geçirdi.

Alınan bilgilere göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen ve CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz'un Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ü dünkü ziyareti sırasında, sözde soykırım yasa tasarının Temsilciler Meclisi'ne yeniden getirilmesi girişimleri de ele alındı.

UZLAŞTILAR

CHP heyeti, konunun "milli mesele" olduğunu söyleyerek, lobi çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bakan Gül de, bakanlığın ABD Kongre üyeleri nezdinde girişimlerinden bahsederek, ortak lobi çalışmasından memnuniyet duyacağını söyledi.

CHP heyeti, Kongre üyelerinin Türkiye'ye davet edilmesi ve Türkiye'nin politikalarının anlatılması ile ABD'ye Meclis'te grubu bulunan partilerin milletvekillerinden oluşacak heyetin ziyarette bulunmasını önerdi. Bakan Gül, CHP'nin önerisine olumlu yanıt verdi.

ERMENİLER BASTIRIYOR


Demokratlar, Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu kazandıktan sonra sözde soykırım tasarısını yeniden gündeme getirme girişimlerine başladı. Ermeni lobisi, Temsilciler Meclisi'ne tasarının geçmesi için yoğun baskı yaparken, üyelerin büyük bölümünün tasarının geçmesi için Ermeni lobilerine söz verdiği ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35