banner39

Ak Parti ve MHP arasında Costner polemiği

MHP yetkilileri açılıma destek verip vermediğini öğrenmek için Hollyvood yıldızı Costner'ı aradı.

Arşiv 07.10.2009, 14:36 07.10.2009, 14:40
Ak Parti ve MHP arasında Costner polemiği

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), demokratik açılıma destek verdiği belirtilen ünlü aktör Kevin Costner'ın peşine düştü.

Ünlü aktörün menejerleri ile irtibat kuran MHP Genel Başkan Vekili Oktay Vural, demokratik açılıma destek verip vermediğini sordu. Film setinde olduğu için MHP'ye doğrudan cevap vermeyen Costner'ın yerine menejerleri, ABD'li sanatçının politik konulara girmediğini söyledi.

Vural, Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)'nde düzenlediği basın toplantısında, Costner'a nasıl ulaştığını ve demokratik açılım tartışmasından haberi olup olmadığını sorduğunu anlattı. Vural, elektronik postalar ve telefonla Costner'ın menejerleri aracılığıyla ulaşmaya çalıştığını, ancak bir film setinde olduğu için doğrudan temas sağlayamadığını kaydetti. Menejerlerine sanatçının demokratik açılımı ve bu konuda yaşanan tartışmaları bilip bilmediğini, 16 Ekim'de Türkiye'ye gelerek bu konuda mesaj verip vermediğini sorduğunu aktaran Vural, menajerlerinin sanatçının Türkiye'yi ve Türkleri çok sevdiğini, ancak demokratik açılım konusunda politik konulara girmediğini ifade ettiklerini söyledi. Vural, sanatçının AK partili yetkililerle görüşüp görüşmediği konusunda ise bilgi verilmediğini söyledi.

Bu arada daha önce medyada yer alan haberler nedeniyle sert tepki göstererek 'o gitsin artisliğini yapsın, 'zaten artist bu işleri para ile yapar, 'kurtlarla dans, Bozkurtlarla dansa benzemez' diyen MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural'ın bu kez sanatçıyı övmesi dikkat çekti. Vural, sanatçı için dünya çapında ünlü bir sanatçı ifadelerini kullandı.

COSTNER NE SÖYLEMİŞTİ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, ünlü Hollywood yıldızı Kevin Costner'ın ''demokratik açılım'' çalışmalarına tam destek verdiğini ifade etmişti. Sözen, şunları kaydetmişti: ''Costner, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile temas kurarak, 'Türkiye'nin demokratikleşmesi ve insan haklarına verdiği değerin yeni bir ifadesi olan demokratik açılımı candan destekliyor. Costner, bunun yerine 16 Ekimde Türkiye'ye gelmeyi planlıyor. Türkiye'ye geldiğinde demokratik açılıma desteğiyle ilgili net mesajlar verecek."

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?