banner39

AK Parti yeni yol haritasını belirledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet, 'Demokratik duruşa ve hukukun üstünlüğüne bağlı kalacağız' dedi.

Arşiv 01.04.2008, 20:35 01.04.2008, 20:45
AK Parti yeni yol haritasını belirledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, partisi hakkındaki kapatma davasına ilişkin, ''İnanıyoruz ki Türkiye ne 2008 yılını ne de gelecek yılları kaybetmek zorunda kalacak. Bu süreci; birlik beraberlik içinde, demokrasimizi ve hukuk sistemimizi güçlendirerek aşmayı başaracağız'' dedi.

Fırat, sürece ilişkin teknik ayırıntıların, önümüzdeki Pazartesi günü toplanacak MKYK'da görüşüldükten sonra ortaya çıkacağını ve kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.
Dengir Mir Mehmet Fırat, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, toplantıda iç ve dış siyasetin yanı sıra partiyle ilgili mahkeme sürecinin değerlendirildiğini söyledi.

Kurul üyelerinin toplantıda görüşlerini ortaya koyduğunu, Meclis Grubu'nu oluşturan milletvekillerinin de konuyla ilgili kanaatlerini dile getirdiklerini ifade eden Fırat, şunları kaydetti:

''Bu çerçevede herşeyden önce bir hususu tekrar etmekte yarar görüyoruz; Sayın Genel Başkanımız'ın Grup konuşmasında vurguladığı demokratik duruşa ve hukukun üstünlüğü ilkesine sonuna kadar bağlı kalarak süreci yürütmeye kararlıyız.

Milletimizin yüksek menfaatleri, talep ve beklentileri doğrultusunda siyasi ve ekonomik istikrarı korumak, bu süreçte yine temel önceliğimiz olmaya devam edecektir.

Bütün arkadaşlarımızın bugün bir kez daha vurguladıkları gibi mesele bizim için Türkiye meselesidir, milletimizin geleceği meselesidir. İzleyeceğimiz yol; siyasi ve ekonomik istikrarı mutlaka koruyarak, millet iradesi ve hukukun üstünlüğü ilkesinin kazanacağı bir yol olacaktır.

İnanıyoruz ki Türkiye ne 2008 yılını ne de gelecek yılları kaybetmek zorunda kalacak. Bu süreci; birlik beraberlik içinde, demokrasimizi ve hukuk sistemimizi güçlendirerek aşmayı başaracağız.

Bu süreçte önemli olan; Türkiye içerde ve dışarda çok önemli meselelerle karşı karşıyayken birlik ve beraberliğimizi mümkün olduğu miktarda mutlak suretle korumak, milletimizin ortak yararlarını en üst düzeyde gözetmektir.

Biz AK Parti olarak bu konuda sorumluluğumuzu, omuzlarımızdaki ağır yükün idraki içinde yürüteceğiz.

Sürece ilişkin teknik ayırıntılar önümüzdeki pazartesi günü toplanacak olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK) görüşüldükten sonra ortaya çıkacak ve kamuoyumuzla da paylaşılacak.''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat, gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı.

Kaynak: Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?