banner39

AK Parti'de büyük değişim

AK Parti'nin yapılacak olan 3. Olağan Kongresi'nde parti yönetiminde büyük değişiklikler yapılacak.

Arşiv 03.10.2009, 05:16 03.10.2009, 14:37
AK Parti'de büyük değişim


AK Parti'nin ASKİ Spor Salonu'nda yapılacak 3. Olağan Kongresi'ne demokratik açılım süreci damgasını vuracak. Kongrede parti yönetiminde büyük değişiklikler yapılacak.

AK Parti'nin, 3. Olağan Kongresi bugün gerçekleştirilecek. ASKİ Spor Salonu'nda yapılacak kongrede, Genel Başkan, MKYK, Merkez Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Kurulu üyeleri seçilecek. Çok sayıda yabancı misafirin katılması beklenen kongrenin gündem maddeleri arasında demokratik açılım süreci önemli yer tutacak.

Geçen çarşamba MYK'yı perşembe günü de MKYK'yı toplayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çalışmalarını dün öğleden sonra genel merkeze geçerek sürdürdü. AK Parti Genel Merkez yönetiminin büyük ölçüde değişmesi beklenen kongrede, genel başkanın yanı sıra partinin en yetkili organı olan 50 kişilik asil, 25 kişilik yedek Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyelerinin seçimi yapılacak. Erdoğan'ın, yeni yönetimde kadınlara ve gençlere öncelik vereceği tahmin ediliyor.

AK Parti'nin kongrede kullanacağı slogan ve pankartlar hükümetin Kürt sorununun çözümüne ilişkin başlattığı demokratik açılım sürecini yansıtacak. Kongrede kullanılacak şarkılarda da yine aynı tema işlenecek. Erdoğan, kongrede 'Biz birlikte Türkiye'yiz' mesajını verecek.

TÜM RENKLER KONGREDE SAHNE ALACAK

Kongrede ayrıca, Türkiye'nin tüm renkleri de sahne alacak. AK Parti, her ilden getireceği iki kız çocuğuna o yörenin giysilerini giydirerek 'Türkiye Partisi' olduklarını ve Türkiye'nin bütün renklerini taşıdıklarını vurgulayacak. 12 bin kişilik ASKİ Spor Salonu'nun yarısını kadınlar dolduracak. Katılımcıların yaklaşık beş bini, Türkiye'nin değişik illerinden gelen kadınlardan oluşacak. Bu arada partili kadınlar, MKYK ve diğer birimlerde daha fazla kadın üyenin gireceğine kesin gözüyle bakıyor.

Kaynak: Star

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?