banner39

Ak Parti'den Baykal'a sert yanıt

AK Parti Grup Başkanvekilleri Nihat Ergün ve Bekir Bozdağ, Ergenekon operasyonlarına ilişkin açıklama yapıyor.

Arşiv 08.01.2009, 11:19 08.01.2009, 11:23
Ak Parti'den Baykal'a sert yanıt

AK Parti Grup Başkanvekilleri Nihat Ergün ve Bekir Bozdağ, Ergenekon operasyonlarına ilişkin açıklama yapıyor.

Ergün, Deniz Baykal'ın suçlamalarına çok sert cevap verdi.

AK Parti Grup Başkanvekilleri Nihat Ergün ve Bekir Bozdağ, Ergenekon operasyonlarına ilişkin açıklama yapıyor. Ergün, Deniz Baykal'ın suçlamalarına çok sert cevap verdi.

Ergün'ün açıklamaları şöyleydi:

Herkes yasalara saygılı olmalıdır. Şüphelilerin polis ve jandarmaların uygulamalarından övgüyle söz etmektedir.

Sayın Baykal'ın uzun zamandır yargıyı tehdit eden bir role soyunması manidardır. Ergenekon davasında açıkça taraf haline gelerek hükümeti suçlu göstermeye çalışıyor.

Anayasa görülen bir dava ile ilgili davanın syrini etkileyecek şekilde açıkça beyanda bulunmayı açık bir şekilde yasaklamıştır. Bu dava sürecinde açıkça görülüyor ki Anayasanın ilgili maddeleri sayın Baykal tarafından açıkça ihlal edilmektedir. Tehdit etmeyin şantaj yapmayın Sayın Baykal.. Sizi kimse dinlemiyor. Sizin dinlenecek görülecek şeyleri halk açık bir şekilde görüyor. Bırakalım yargı rahat çalışsın. Kendi diktalarını topluma dayatmak isteyenler cezasız kalmasın.

Kimse halkı silahlı isyana teşvik etmek istemesin. Sivil veya asker kimsenin evinde silahlar çıkmasın. Ormanlara atılan silahlar çıkmasın. Kimse devlete ait gizli bilgi ve belgeleri ele geçirilmesin. Kimse devleti ele geçirmeye kalkışmasın. Kimse faili meçhul cinayete kurban gitmesin.

Bu davada hukuk işlemektedir. Sayın Baykal beli ki hukuk devleti ilkesinden rahatsızdır. Yasaların herkese eşit uygulanmasından rahatsız. Sormak istiyoruz. Baykal, nasıl bir cumhuriyet hayal ediyor. Sizi rahatsız eden nedir dün sizi panik halinde gördük. Ergenekon virüsünün size de bulaşmasından mı korkuyorsunuz. Belgesel film için aktardığınız paradan mı korkuyorsunuz? Yanlış adamları mı finans ettiniz.

1990 yılındaki Sayın Baykal'a ne oldu. O zaman çeteler araştırılsın diyen Baykal nerede. Biz kendisinin o dönemdeki halini arıyoruz.

Biz Baykal'ın ve arkadaşlarının dinleme iddilarını gördük. Meclis'te de komisyon kurduk. Kendi partililerinin odalarına dinleme cihazlarını kendilerinin koyduğunu düşünüyoruz. Kendileri birbirlerini dinliyor. Sonrada bizi dinliyorlar diye ortaya bağırıyorlar.

Şüphelilere neden gözaltına alındıklarını savcılar açık bir şekilde söylüyor. Bunun aksini etmek konuyu sulandırmak ve etkisini azaltma girişimidir.

Kaynak: Haber7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?