banner39

AK Parti'den demokratik açılım marşı

AK Parti'den 3. olağan kongresinde 'birlik ve beraberlik' vurgusunun yoğun olduğu "Işık Buradan Yükselir" adlı şarkı çalınacak.

Arşiv 30.09.2009, 09:27 30.09.2009, 09:27
AK Parti'den demokratik açılım marşı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şanatçı Özhan Eren tarafından hazırlanan ve sözlerinde birlik ve beraberlik mesajları yer alan "Işık Buradan Yükselir" adlı şarkı çalınacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, yaptığı yazılı açıklamada, 3 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi için ünlü sanatçı Özhan Eren tarafından yeni bir şarkı hazırlandığı belirtti.

Sözen, Eren tarafından hazırlanan parçanın ilk defa kongrede teşkilatlarla buluşacağını ifade etti. Sözen, şarkıda "Biz el ele kuvvetliyiz Gücümüz buradan gelir Biz birlikte Türkiye'yiz Işık buradan yükselir Burada birleşir eller Dostluk burada güçlenir Aşkla yanar gönüller Işık buradan yükselir" sözlerinin yer aldığını kaydetti.

Parçanın AK Parti tarafından hazırlanan 12. şarkı olduğunu hatırlatan Sözen, "AK Parti'nin yaptığı 12. şarkı olma özelliğini taşıyan eserin bütün dörtlüklerinde, 'birlik ve beraberliğe, birlikte güçlü olma' öğelerine gönderme yapılıyor" dedi.

Sözen, AK Parti tarafından daha önce "Efsane", "Bu Memleket Hepimizin", "Yeniden", "Haydi Anadolu", "Dolana AK Dolana", "AK AK AK", "Söz Verdik", "Yaşa AK Parti", "Lider Sesleniş", "Her Şey Bu Millet İçin" ve "Bir ve Beraberiz" adlı parçalarının hazırlandığını kaydetti. Sözen, kongrede için hazırlanan afişlerde de "Biz Birlikte Türkiye'yiz" mesajının verileceğini bildirdi.
Afişlerin, 5 bin bilboard ve CLP network kanalıyla Türkiye genelinde yer alacağını belirten Sözen, afişlerde AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi'nin duyurusunun yapıldığını vurguladı.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?