AK Parti'den 'Recep Bey' tepkisi

AK Parti, dün Kılıçdaroğlu'nun 'Recep Bey' açıklamasına tepki gösterdi.

AK Parti'den 'Recep Bey' tepkisi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultayda kullandığı söylemle ilgili olarak, ''bu üslup gerçekten çok yakışıksız bir üsluptur, çok yadırgayıcı bir üsluptur. Anamuhalefet partisinin başına geçecek olan bir insan ilk adımında bu şekilde sokak jargonuyla konuşmaz'' dedi.

Hüseyin Çelik, AA muhabirinin CHP 33. Olağan Kurultayı'na ilişkin sorularını yanıtladı. Genel Başkanlığı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nu kutlayan ve ''hayırlı olsun'' temennisinde bulunan Çelik, ancak kamuoyunun bilmesi gereken bir konu olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

''Bu kurultay için AK Parti'ye davetiye gelmedi. Bütün partiler kongrelerini yaptıkları zaman diğer partileri davet ederler. Siyasi nezaket gereği olarak da bu davete icabet edilir. AK Parti'den orada kimseyi görmeyenler, belki niçin gidilmedi diye yadırgamış olabilirler ama biliyorsunuz ki insan davet edilmediği yere gidemez.

CHP'nin başına kimin geleceği, kimin genel başkan olacağı tabii ki CHP'lilerin taktiridir. Biz meselenin o boyutuyla ilgilenmiyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu seçildi. Kendilerine siyasi hayatlarında başarılar diliyoruz. Parti Meclisi de seçilecek. Bu da kendi iç meseleleri. Fakat şu hususa dikkat çekmek istiyorum; AK Parti'ye CHP Kurultayı için bir davetiye gönderilmemiştir ve davetiye gönderilmediği için de kurultaya gidilmesi söz konusu olmamıştır.''


 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2010, 07:30
banner53
YORUM EKLE

banner39