banner39

Ak Partili İl Başkanı'na yumruklu saldırı

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Baki Aksoy'a henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından yumruklu saldırı düzenlendi.

Arşiv 20.04.2010, 17:02 21.04.2010, 07:17
Ak Partili İl Başkanı'na yumruklu saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Baki Aksoy'a henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından yumruklu saldırı düzenlendi.

Bugün Ak Partililere iki yumruklu saldırı düzenlendi. Önce Çankırı'da AK Partili Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç. Akşam saatlerinde de AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Baki Aksoy'a yumruklu saldırı yapıldı.

Saat 15 sularında, AK Partili Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı'da restoranda yemek yerken S.Y. isimli bir şahsın yumruklu saldırısına uğradı.

Çankırı'da restoranda yemek yerken S.Y. isimli bir şahsın yumruklu saldırısına uğrayan Başkan Dinç, hastaneye kaldırıldı. Saldırıyı gerçekleştiren şahsın gözaltına alındığı belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANI: ŞİKAYETÇİYİM


Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, darbedilmesiyle ilgili olarak, ''Kamu yararına yönelik bir çalışmam dolayısıyla şahsıma saldırı gerçekleştirildi'' dedi.

Dinç, makamında düzenlediği basın toplantısında, bir kişinin yumruklu saldırısına uğradığını doğruladı.

Saldırının, belediyenin başlattığı bir kamulaştırma işlemi nedeniyle gerçekleştiğini belirten Dinç, şu bilgileri verdi:

''Belediye hizmet binamızın yanında 15-20 yıldır harabe biçimde tarihi bir yapı bulunmakta. Burayı kentimize kazandırmak için göreve geldiğim ilk günden beri girişimlerde bulundum. Hak sahipleriyle defalarca toplantılar yaptım ama sonuç alamadım. Daha sonra dönemin valisi Ali Haydar Öner bey ilgilendi. O da bu işten sonuç alamadı. Sonuç olarak biz burayı kamulaştırmaya karar verdik ve işlemleri başlattık.''

Daha önce tanıdığı saldırganın da söz konusu yapının hak sahiplerinden biri olduğunu belirten Dinç, ''Bugün de öğle yemeği için gittiği bir lokantanın girişinde vatandaşlarla tokalaşmaya başladım ama saldırgan, kamu davası nedeniyle benimle tokalaşmayacağını söyledi. Tam kamulaştırmanın gerekçelerini ona izah ederken bir anda yumruk attı. Çevredekiler bizi ayırdı. Kamu yararına yönelik bir çalışmam dolayısıyla şahsıma bir saldırı gerçekleştirildi'' dedi.

Şimdilik ciddi bir sağlık sorunun bulunmadığını ifade eden Belediye Başkanı Dinç, saldırgan hakkında şikayetçi olduğunu bildirdi.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?