banner15

AK Parti'nin yeni partisi YDP!

AKP'nin yerine Toptan liderliğinde Yeni Demokrasi Partisi'nin kurulacağı iddia ediliyor.

AK Parti'nin yeni partisi YDP!


Ankara kulislerinde bir son dakika bombası. Anayasa Mahkemesi'nde kapatılma davası süren AK Parti yerine gelecek partinin ismi belirlendi.

Ankara kulislerini iyi koklayan eski milletvekili Tevfik Diker, bomba bir kulis ortaya attı... Diker'e göre, AK Parti parti kurmak için hiç zaman kaybetmemiş...

İşte Diker'in bu konudaki yazısı:

"Türkiye Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Joost
Lagendijk, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin davetlisi olarak geldiği İzmir'de 'Türkiye- AB ilişkileri gündemi' konulu bir konferans verdi.

Konferansta net bir ifade ile "AKP kapatılacaktır, yerine yeni bir parti kurulacak" dedi.

Yargıtay Onursal Başsavcıları Sabih Kanadoğlu ve Vural Savaş'ın da AKP'nin kapatılacağını kesin bir dille ifade etmesi, Ankara kulislerini dalgalandırdı.

AKP milletvekillerinin büyük çoğunluğunun da partilerinin kapatılacağına inandıkları ve bunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a açıkça ifade ettikleri biliniyor.

Ankara kulislerinde son dakika gelişmesi olarak konuşulanlara göre;
Lagendijk'in de dediği gibi yeni bir parti kurulma çalışmaları başlamış.

BAŞKANI DA TOPTAN OLACAK

Yeni partinin adının da "Yeni Demokrasi Partisi" (YDP) ve Genel Başkanın da TBMM Başkanı Köksal Toptan, olacağı iddia ediliyor.

Kulislerde Toptan'a AKP milletvekilleri Ahmet İyimaya, Saffet Kaya, Yaşar Eryılmaz, Fevzi İşbaşaran Vahit Erdem, Abdülkadir Aksu, Devlet Bakanı Cemil Çiçek, AKP Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, eski Bakan Ali Çoşkun ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek' in de destek verdiği konuşuluyor.

Kulislerdeki bu konudaki bir diğer iddiaya göre Anavatan Partili, DP ve DYP'deki bazı önemli isimlerde bu projede yer alacaklarmış.

Bütün bunlar adı bende saklı AKP'li bir milletvekilinin AKP kulislerinden
bize aktardıkları bilgi ve iddialara dayanmaktadır."

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2008, 12:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35