banner39

Akdağ: Kılıçdaroğlu halktan özür dilemeli

Bakan Akdağ, Kılıçdaroğlu'nun, fakirin yararına olan tam gün yasasını AYM'ye götürdüğü için halktan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Arşiv 12.06.2010, 16:50 12.06.2010, 16:50
Akdağ: Kılıçdaroğlu halktan özür dilemeli

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tam Gün Yasası'nın halkın yararına olduğunu belirterek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin Tam Gün Yasası ile ilgili Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı başvuru nedeniyle halktan özür dilemesi ve derhal başvuruyu geri çekmesi gerektiğini söyledi.  Bakan Akdağ, hazırladıkları Tam Gün Yasası ile Sağlık Bakanlığının hastaneleri, üniversite ve devlete bağlı hastanelerde çalışan doktorların, muayenehane çalıştırmayacaklarını kaydederek, temmuz ayının sonunda devlet hastanelerinde bu kuralın başlayacağını söyledi. 

"Herhangi bir biçimde muayenehanede para vermek veya üniversite hastanesinde hoca parası vermek tarihe karışıyor" diyen Akdağ, bunun devlet hastanelerinde çok azaldığını, doktorların gönüllü olarak ek ödeme alabilmek için muayenehanelerini kapattıklarını bildirdi.

Akdağ, hala kapatmayan küçük bir grubun bulunduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Burada Cumhuriyet Halk Partisi'ni anlamak mümkün değildir. Aslında bir çok kez söyledim. Yani eğer Sayın Kılıçdaroğlu, 'ben farklı bir liderim, ben halkçı bir liderim' iddiasındaysa, bir defa derhal bu kanunu mahkemeden geri çekmelidir. Bu, kendisi için bir fırsat. Şu ana kadar halkçılık konusunda bir inandırıcılığı hiç olmadı. Başından hemen faullü oynamaya başladılar. Kendi arkadaşlarına karşı vefa duygularını gördük. Dolayısıyla, bu halkçılık söyleminin tartışmaya açılabilmesi için en azından Sayın Kılıçdaroğlu hem halktan özür dilemeli Tam Gün Kanunu'nu Anayasa Mahkemesi'ne götürdükleri için, hem de derhal Anayasa Mahkemesi'ndeki CHP talebini geri çekmelidir. O zaman belki halkçılık konusunu tartışmaya açabiliriz."

Yorumlar (1)
Serdar Akyiğit 12 yıl önce
sayın bakanımızın neden sürekli bu fotoğrafını kullanmakta ısrar ediyorsunuzu. umarım bir art niyetiniz yoktur. daha yakışıklı bir fotosunu kullanırsanız seviniriz.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?