banner39

Akdeniz'de de petrol var

TPAO Genel Müdürü Uysal, Akdeniz'de Karadeniz'den daha fazla potansiyel olduğunu söyledi

Arşiv 22.04.2010, 13:04 22.04.2010, 13:04
Akdeniz'de de petrol var

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, Akdeniz'de Karadeniz'den daha çok petrol potansiyeli olduğunu ifade etti.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, Karadeniz'deki petrol ve doğal gaz arama çalışmaları hakkında bilgi verirken, Karadeniz'de ciddi bir potansiyelin bulunduğunu düşündüklerini ve bunun da sondajlarla ispatlanması gerektiğini söyledi.

AKDENİZ'DEKİ POTANSİYEL

Akdeniz'de sismik programın bu sene de devam edileceğini anlatan Mehmet Uysal, Akdeniz'de iki ve üç boyutlu sismiklerin çok az olduğunu ve onları tamamlamaya çalıştıklarını kaydetti.
 

Sismik çalışmalar tamamlandığı zaman burada da bir potansiyel ortaya koyacaklarını ve Akdeniz için de Karadeniz'de olduğu gibi ortak arayacaklarını (farm out) ve ortaklarla birlikte buranın da değerlendirileceğini bildirdi.

''Karadeniz'deki potansiyel Akdeniz'de de var mı?'' şeklindeki bir soru üzerine Uysal, ''Evet, belki biraz daha büyük'' cevabını verdi. Uysal, ilk verilere göre Akdeniz'in petrol ve doğal gaz bakımından ciddi bir potansiyele sahip olduğunu düşündüklerini vurguladı.

 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?