banner39

AKODer'den 'Bilinçli Medya İzleyici' projesi

AKODER Bilinçli Medya İzleyici Projesini anlatıp sosyal duyarlılık oluşturmak amacıyla yapacağı toplantı düzenliyor

Arşiv 01.04.2009, 17:11 01.04.2009, 17:11
AKODer'den 'Bilinçli Medya İzleyici' projesi

Dünya Bülteni / Kültür Servisi

AKODER Bilinçli Medya İzleyici Projesini anlatıp sosyal duyarlılık oluşturmak amacıyla yapacağı toplantı için aşağıdaki duyuruyu yaptı:

Değerli STK yetkilisi,
KODER sorumsuz ve denetimsiz medya yayınlarına karşı aile kurumunu korumak amacıyla çalışan bir dernek. Tüm dünya da etkilerine ve sonuçlarına şahit olduğumuz medya insanların popüler kılınan değerlerle tanışmasını sağlıyor.


Kültürel, sosyal ve ahlaki değişim ve dönüşümü hızlandıran en büyük güç. İnsanları duyarsızlaştırıyor, pasifize ediyor. Gençlere hedonist bir dünya algısı kazandırıyor. Sağlam zeminleri kayganlaştırıyor. Sorumluluk bilinci taşıyan insanların teyakkuz halinde olması, olan bitenin farkında olması için AKODER bir proje hazırladı.


BİMİP(Bilinçli Medya İzleyici Projesi) bu proje ile amaçlanan, medyanın mesajının doğru okunması, tehlikenin farkında olup bizzat medyanın içeriğine müdahale edilebileceği, zararlı medya yayınlarına karşı sosyal duyarlılık oluşturulması. Ve her evde en az bir kişinin bilinçli medya izleyici olması.
16 Nisan Perşembe günü İ.H.H'da saat 13.30 'da sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılacağı bir tanıtım toplantısı ile projemiz başlıyor.

 Bu projenin oluşmasında en büyük destekçilerimiz değerli hocalarımız Edebiyatçı yazar Ayla Ağabeğüm, Dr.Gülsen Ataseven. Engin tecrübe ve fikirleriyle programda da yanımız da olacak.


Ayrıca Sayın Prof. Osman Özsoy Medyanın işleyiş sistemi ve aile üzerindeki etkileri konulu bir sunum ile katılacak.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?