AKP MHP'yi Kamer Genç'le halka şikayet edecek/ KULİS

Oylama sonrası izleyecekleri yeni stratejiyi vekillerine anlatan Erdoğan, MHP'nin Kamer Genç'le vurulmasını istedi.

AKP MHP'yi Kamer Genç'le halka şikayet edecek/ KULİS

 

Okan Haksever / Dünya Bülteni - Ankara

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliği paketinin Meclis'ten başarılı bir şekilde geçirilmesinden sonra bir sonraki adım için milletvekillerine yeni bir talimat verdi. Erdoğan, milletvekillerine öncellikle muhalefet partilerinin kendilerine karşı nasıl birleştiğinin halka anlatılmasını istedi. Vekiller, referandum sürecinde CHP, MHP, BDP’yi anayasa değişikliğine karşı birlikte hareket etmekle suçlayacak. Başbakan Erdoğan, milletvekillerine ayrıca, “MHP’nin Kamer Genç’i nasıl kanatları altına aldığını halka anlatın” talimatı verdi.

Erdoğan, dün gece 02.30’da AK Parti Grubu’nu topladı. Basına kapalı olan grup toplantısında, vekillere, danışmanlara, sekreter ve odacılara teşekkür ederek sözüne başlayan Erdoğan, “Başımızı öne eğmedik. Kula kul olmadık. O kadar hakaret yedik ama sabrettiniz. Bugün tarih yazdınız. Hepinize teşekkür ediyorum. artık aydınlık bir güne uyanacağız” dedi.

Muhalefetin takındığı tavrın milletin hür iradesine nasıl ipotek koyduklarını ortaya çıkardığına vurgu yapan Başbakan, karanlık senaryo yazarlarının bir kez daha hayal kırıklığına uğradığını kaydetti.

Meclis’in 10 günlük tatile girdiğine dikkat çeken Erdoğan, “Bu 10 günlük arayı iyi değerlendirin. Anayasa değişikliğini millete iyi anlatın” dedi. “Onlar kendi oy tabanlarıyla yüzleşemeyecekler” diyen Erdoğan, milletvekillerinden, “CHP, MHP ve BDP’nin aynı safta hareket ettiğini” millete anlatmalarını istedi.

MHP'Yİ HALKA KAMER GENÇ'LE ANLATACAKLAR

Başbakan Erdoğan en çok MHP stratejisi üstündü durarak, milletvekillerine “MHP’nin Kamer Genç’i nasıl kanatları altına aldığını halka mutlaka anlatın” diye konuştu.

GENÇ'İ AKP'LİLERİN HIŞMINDAN MHP'LİLER KURTARMIŞTI

Anayasa değişikliği paketinin görüşmeleri sırasında Kamer Genç'i iki kez AKP'lilerin elinden MHP kurtarmıştı.

AKP'lilere hakaret eden Kamer Genç'in önüne set oluşturan MHP'liler bir kez, hemen Devlet Bahçeli'nin yanına oturtmuş, bir kez de yine kendi gruplarında üçüncü sıraya koyarak etrafına etten duvar örmüştü.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 15:37
banner53
YORUM EKLE

banner39