AKP ve CHP aynı fikirde: Zamanlama manidar

AKP ve CHP yaptıkları basın açıklamalarında İskenderun'daki saldırıyla İsrail saldırısının zamanlamasına dikkat çekti.

AKP ve CHP aynı fikirde: Zamanlama manidar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İsrail'in savunmasız sivil aktivistlerin gemisine saldırıp onlarca insanı öldürmesi üzerine AK Parti ve CHP'den konuyla ilgili aynı paralelde değerlendirmeler geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Hatay'da 7 askerin şehit edilmesiyle İsrail saldırısını tesadüf olmadığını kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik açıklamasında, "Gazze'de mama bekleyen çocuklara, makine bekleyen diyaliz hastalarına, yardıma koşan, sivil aktivistlere karşı düzenlenen bu saldırıyı AK Parti camiası adına şiddetle ve nefretle kınıyoruz." dedi.

Çelik ayrıca Hatay İskenderun'da 7 askerimizin şehit edildiği saldırı ile İsrail'in sivillere yönelik saldırısının eş zamanlı olmasının tsadüfü olmadığını da kaydetti.

Çelik, "Bu iki saldırının eşzamanlı olmasının tesadüfi olduğunu düşünmüyoruz." dedi. Hüseyin Çelik, her iki saldırıyı da nefretle kınadıklarını söyleyerek, ''Haklı kuvvetlidir demenin zamanı gelmiştir. Uluslararası camianın üzerine düşeni yapacağını düşünüyoruz. O gemilerde ne olduğunu uluslararası gözlemciler biliyorlar. Gemide silahlar olsa öyle operasyon yapmazlar." şeklinde konuştu.

CHP DE AYNI FİKİRDE

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bugün konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında İskenderun'daki saldırı ile İsrail saldırısının aynı zamana denk getirilmesinin manidar olduğunu belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 16:51
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar çeçen
serdar çeçen - 11 yıl Önce

ewt sayn bakanmz suyledığı gbı buyle br tesadur olunmaz ve tererustlern eğıtımı katıl ısrail yapmadığı ne malum yılar ölkemzde kardeş kavgası yaradmak ısyeten katıl ısrael buna el admaması mumkunude olunmaz ısrael br tererust devletıdr bu tererust devletn aksıne kardeşlk bağımızı ıslam ıçın guçlendrelm ölkemzı guçlu br konuma getrelm brlk ve beraberlğmz çok unemlı ınşALLAH

Aliosman
Aliosman - 11 yıl Önce

Düşünüyorum da Sayın baykal olsa eminim Gazzelileri suçlardı

banner39