banner39

AKP ve CHP'li vekiller dinlemeye takıldı

Borsada manipülasyon için başlatılan soruşturmada AKP'li Budak ve CHPli Soysal dinlemeye takıldı!

Arşiv 03.04.2009, 12:10 03.04.2009, 15:29
AKP ve CHP'li vekiller dinlemeye takıldı

 

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) manipülasyon iddiasıyla savcılığın başlattığı soruşturmada detaylar netlik kazanıyor. Savcılık, Sermaye Piyasası Kurulu ve mali polisin 6 ay süren teknik takip sonucunda oluşturduğu 56 kişilik listede yer alan 54 kişi gözaltında tutuluyor.

Bir kısmı iki yıl önce düzenlenen operasyonda da gözaltına alınan ve borsada işlem yapması yasaklanan kişilerden oluşan zanlılar, fiyatları suni olarak yükseltip satarak küçük yatırımcıyı zarar ettirmekle suçlanıyor.

AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak ile CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal'ın da çete üyeleriyle görüştüğü iddia ediliyor. Milletvekillerinin dosyaları dokunulmazlıkları nedeniyle ayrıldı.

NTV'ye konuşan Çetin Soysal, manipülasyon iddialarını reddetti ve telefon dinlemeleriyle ilgili olarak "Telefonum 24 saat açık, herkesle görüşürüm" dedi.

AKP'li Budak ise telefon dinlemesine takıldığı Akın Şapçı ile Keşan'dan tanıştıklarını belirterek "Kesinlikle borsa hakkında konuşmadık, belki parti işleri konuşmuşuzdur" dedi.

Kaynak: NTV

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?