banner39

AKP yönetimine 'Çelik' aday iddiaları

Akşam gazetesi 3 Ekim'de AKP yönetimine Hüseyin Çelik ve Ömer Çelik'in getirileceğini öne sürdü.

Arşiv 29.09.2009, 10:08 29.09.2009, 10:08
AKP yönetimine 'Çelik' aday iddiaları


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Akşam gazetesi Başbakan Erdoğan'ın AKP 3. Olağan Büyük Kongresi 3 Ekim Cumartesi günü Erdoğan'ın, partinin iki numaralı koltuğu olan Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'ndan Abdülkadir Aksu'yu alarak, yerine eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ya da danışmanı Adana Milletvekili Ömer Çelik'i getirmek istediği kulislerde dillendirildiğini iddia etti.

Kongrede, 50 kişilik asil ve 25 kişilik yedek üyeden oluşan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), 11 asil ve 5 yedek üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu ile Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu seçimleri yapılacak.

Yerel seçimlerin ardından kabinede revizyon yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Kongre'de de partinin en üst karar ve yönetim organı olan MKYK'ye el atacak. Erdoğan, bu çerçevede 50 kişilik MKYK listesini sil baştan yenilemeyi planlıyor.
Son dönemde dış politika konularındaki açıklamalarıyla öne çıkan AKP Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Suat Kınıkloğlu'nun MKYK'ye girecek isimler arasında olduğu belirtiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?