banner39

Akşener, kıyafet seçimini Mumcu’ya bıraktı

TBMM'deki bayan Başkanvekilleri'nin tartışma konusu olan kıyafeti seçimini CHP'li Güldal Mumcu yapacak.

Arşiv 24.08.2007, 20:10 24.08.2007, 20:10
Akşener, kıyafet seçimini Mumcu’ya bıraktı


Siyah döpiyes, fırfırlı beyaz gömlek giymeleri kararlaştırılan TBMM’nin kadın başkanvekilleri, terziye siparişi verdi. Akşener, seçimi “çok zevkli” bulduğu Güldal Mumcu’ya bıraktığını söyledi, terzinin parasını ise cebinden vereceğini belirtti.

TBMM’nin kadın başkanvekillerinin frak giyip giymeyeceği tartışması, siyah döpiyes ve beyaz fırfırlı gömlek giymeleri kararıyla bağlanmıştı. MHP’li Meral Akşener, TBMM’de gazetecilerin bu konudaki sorularını önce yanıtsız bıraktı.

TBMM’de ilk oturumu yönetmeden gazetecilere röportaj vermeyeceğini söyleyen Akşener, soruların devamı üzerine konuşmaya karar verdi. Daha önce İçişleri Bakanlığı yapmasının, bu görevde hem avantaj hem de dezavantaj olduğunu ifade eden Akşener, bu nedenle kendisinden beklentinin arttığını söyledi.

Meral Akşener, kadın başkanvekillerinin birleşimi yönetirken siyah döpiyes ve fırfırlı beyaz gömlek giyeceğinin kesinleştiğini hatırlatarak, bu konunun sürekli gündemde tutularak magazinleştirilmesinden şikayetçi oldu.

Akşener, 2 döpiyes alacağını, bunların parasını prensip gereği kendisinin ödeyeceğini dile getirerek, “Kıyafet seçimini, çok zevkli biri olarak gördüğüm için Başkanvekili Güldal Mumcu’ya bıraktım. Çok zevkli, zarif bir hanımefendi. Meclis’te tanıştık, ama kendisini çok sevdim” dedi.

Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?