banner39

AKUT olay yerine hareket etti

İtfaiye ekiplerinin Şirinevler'de çöken binanın enkazı altında kalanlar olduğunu duyurmasının ardından, Sivil Savunma ekipleri ve bölgeye yakın olan AKUT elemanları bölgeye hareket etti

Arşiv 26.04.2007, 19:48 26.04.2007, 20:38
AKUT olay yerine hareket etti

İstanbul’un günün her saatinde yoğun semtlerinden biri olan ve depremde hasarlı bina sayısının yüksek olduğu Şirinevler'de 6 katlı bina çöktü.

İstanbul İtfaiyesi enkaz altında kalan insanlar olduğunu bildirdi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevkedilirken, olay yerindeki 15 itfaiye ekibi ve çevrede bulunan vatandaşlar enkaz altında kalanlara ulaşmaya çalışıyor. Çöken binanın etrafında bulunan binalarda yaşayanlar evlerini terkediyor.AKUT elemanları ve Sivil Savunma ekipleri ile ilave 5 itfaiye ekibi de enkaza müdahale için harekete geçti.

Olay yerindeki vatandaşlar, binanın herhangi bir patlama olmaksızın birden bire çöktüğünü ifade etti. Binanın depremde hasar görüp görmediği henüz belirlenemezken, bitişiğinde bir inşaatın temel kazısı olduğu görüldü. Çevrede yaşayan vatandaşlar, binanın bu temel kazısı nedeniyle çöktüğü görüşünü bildirdi.

KIZILAY YARDIM MALZEMESİ GÖNDERDİ

Kızılay, Şirinevler'de çöken bina için bölgeye 3 ambulans, 12 personel, 1 haberleşme aracı ve bölgede çalışma yürüten ekipler için kumanya gönderdi.

Kızılay, Şirinevler'de çöken bina için başlatılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Kızılay Marmara Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi'nin alarm durumuna geçirildiği belirtilen açıklamada, bölgeye 3 ambulans, 12 personel, 1 haberleşme aracı ve bölgede çalışan ekiplerle mağdur vatandaşlar için için kumanya gönderdiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca bölgeye yakın Kızılay şubelerinin de çalışmalara destek vermek üzere harekete geçtiği kaydedildi.ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?