banner39

Alanya'da imamlara İngilizce kursu

Alanya Müftülüğü ve Halk Eğitim İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle ilçedeki görev yapan imam ve müezzinlere İngilizce öğretiliyor.

Arşiv 20.02.2008, 12:57 20.02.2008, 12:57
Alanya'da imamlara İngilizce kursu

Alanya Merkez Camii imam ve müezzinlerine Alanya Müftülüğü tarafından yabancı dil eğitimi verilmeye başlandı. İmamlar, yabancılara dinimizi anlatacak.

Alanya Müftülüğü ve Halk Eğitim İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle ilçe merkezinde görev yapan imam ve müezzinlere Gülser Bulut Kız Kuran Kursu'nda İngilizce öğretiliyor. Kursta aynı zamanda İngilizce öğretmeni olan Milli Eğitim Şube Müdürü öğretmen olarak görevlendirildi.

Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar, kursun amacının turizm kenti Alanya'da imam ve müezzinlerin yabancı dilini geliştirmek olduğuna dikkat çekerek, "Bilindiği gibi turistler camilere ilgi duyuyor. Onlara İslam dininin güzelliğini anlatmak camileri tanıtmak ve de onların sorularını cevaplayabilmek için yabancı dil öğrenmeleri gerekiyordu. İmam ve müezzinlerimizden oluşan 40 kişiye İngilizce dersi veriliyor. Kurs haftada 10 saat olmak üzere toplam 128 saatlik bir eğitimi içeriyor. Mayıs ayında sona erecek. Ancak sadece İngilizce de yeterli değil başka dilleri de öğrenmeleri için kurslar açacağız" dedi.

Halk Eğitim İlçe Müdürü Şevki Mat ise kursun ücretsiz olduğunu ve öğretmen ücretinin de halk eğitim merkezi tarafından karşılandığını, kurs sonunda imamlara sertifika verileceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?