banner39

Albay avukat cübbesiyle mitinge katılmış

Ergenekon sanıklarından Albay L.'nin cumhuriyet mitinglerine avukat cübbesi giyerek çıktığı öne sürüldü.

Arşiv 15.04.2010, 09:56 15.04.2010, 09:56
Albay avukat cübbesiyle mitinge katılmış

Kafes Eylem Planı iddianamesinin ek klasörlerinde 2007'deki cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi gerçekleştirilen Cumhuriyet mitingleriyle ilgili ilginç iddialar yer alıyor. 

2009'un Haziran ayında emniyete gönderilen bir ihbar mektubunda Cumhuriyet mitinglerinde aktif olarak görev alan 'Levent Albay' isimli kişinin emrindeki personeli de yoklama yaparak mitinglere götürmeye zorladığı iddia ediliyor. Mektubun devamında şu çarpıcı ifadeler yer alıyor: "Kendisi Çağlayan Barosu'nda İstanbul baro başkanıyla birlikte cübbe giyerek mitingi izlemiştir."

2007 yılında Çağlayan'da yapılan Cumhuriyet mitingine katılımla ilgili daha sonra çarpıcı bilgiler ortaya çıkmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiği iddia edilen bir ihbar mektubunda Cumhuriyet mitinglerine, 1. Ordu Komutanlığı bünyesinde görev yapan bazı komutanların emriyle askerî personelin aileleri ile katıldığı iddia edilmişti. Mitinge katıldığı ileri sürülen personel tek tek fotoğraflanarak görev yaptıkları birimler de ayrıntılı olarak yer almıştı. Haziran 2009'da gönderilen ihbar e-postası ile bu mektubun taşıdığı benzerlik dikkat çekiyor. 

Kaynak: Ajanslar


 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?