banner39

Albay Özden'in öldürülmesi

Yüksekova Çetesi tutuklusu bir kişinin 'Y. soyadlı milletvekiline gidin, sözlerini tutmazsa Rıdvan Özden'i nasıl öldürttüğünü anlatırım' sözleri dinlemeye takıldı.

Arşiv 24.04.2009, 09:48 24.04.2009, 09:48
Albay Özden'in öldürülmesi

Yüksekova Çetesi tutuklusu bir kişinin cezaevindeki 'Y. soyadlı milletvekiline gidin, sözlerini tutmazsa Rıdvan Özden'i nasıl öldürttüğünü anlatırım' sözleri dinlemeye takıldı.

Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında yeniden gündeme gelen ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın özel yetkili savcıya havale ettiği Albay Rıdvan Özden suikastıyla ilgili şok bir iddia daha gündeme geldi.

Yüksekova Çetesi soruşturması kapsamında tutuklanan bir kişinin ailesine 'Beni kızdırırlarsa Rıdvan Özden'i nasıl öldürtüğünü anlatacağım' dediği ve bunun teknik takibe takıldığı iddia edildi.

DİNLEMEYİ YAPAN KİŞİ

Gazeteci Nevzat Çiçek tarafından yazılan 'İtirafçı- Karanlık dönemin tetikçileri' isimli kitapta, Rıdvan Özden cinayeti ile ilgili daha önce hiçbir yerde yayınlanmayan yeni bir iddiaya yer verildi.

Çiçek, kitabında halen görevde olan ancak 'kızak' bölümde görevini sürdüren ve T. rumuzuyla bahsettiği bir emniyet görevlisinin verdiği bilgilerden yola çıkarak şok ayrıntılar verdi.

Yüksekova Çetesi cezaevine konulduktan sonra, çetenin bağlantılarının takibi için, Midyat Cezaevi'nde cezaevi müdürünün odası dahil bir dinleme ve teknik takip yapıldı. İşte o teknik takibi yapanlardan biri olan emniyetçi T.'nin şok iddiaları:

ALBAY NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

Emniyet Midyat Cezaevi Müdürü'nün odasını dinliyordu. Çünkü suçun devam ettiğini ve uyuşturucunun buradan sevk ve idaresinin yapıldığını düşünüyorlardı.

Emniyet güçleri, çetenin burada, özellikle cezaevi müdürünün odasından yaptığı telefon görüşmelerini ve diğer görüşmeleri kayıt altına alıyorlardı.

Bu dinlemelerin birinde polis memurları içerideki bir mahkûmun (itirafçı da olabilir) ailesiyle yaptığı telefon görüşmesine kilitlendi.

Çünkü bu kişi, telefonda konuştuğu kişiye soyadı 'Y' ile başlayan milletvekiline gitmelerini ve milletvekilinin kendisine verdiği sözleri tutmasını hatırlatmalarını istiyor.

Ailesi söylenenleri dinlerken cezaevinde yatan kişi sinirlenerek 'Söyleyin o p....e, kafamı kızdırmasın yoksa Rıdvan Özden'i bize nasıl öldürttüğünü açıklarım' tehdidinde bulunuyor.

NEDEN ŞİMDİ?

Şimdiye kadar neden konuşmadığını da açıklayan emniyet görevlisi T, 'O dönemde benim yapabileceğim tek şey, raporu 'yukarıya iletmek' oldu. Ancak şimdi Ergenekon Soruşturması'nı yürüten Savcı Zekeriya Öz'ün Rıdvan Özden cinayeti dosyasını istemesi üzerine, bildiklerimi anlatmaya karar verdim' dedi.

Kaynak: Star

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?