banner15

Albay Recep Gençoğlu serbest bırakıldı

Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli astsubay Ş.B. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.Erzurum Özel Yetkili

Albay Recep Gençoğlu serbest bırakıldı

Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın  talimatı ile geçen Çarşamba günü gözaltına alınan Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Albay Recep Gençoğlu Perşembe günü beraberinde Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Astsubay Şenol Bozkurt ile birlikte askeri uçakla Erzurum'a getirildi. Uçaktan iner inmez Adliye Sarayı'na getirilen Albay Gençoğlu ve Astsubay, Adli Tabib'te sağlık kontrolünden geçirildi. Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın talimatı ile Gençoğlu ve astsubay gözaltında tutulmak üzere hastaneler caddesindeki Merkez Komutanlığı'na gönderildi. Perşembe akşamı ve Cuma gününü burada geçiren Albay Recep Gençoğlu ile Astsubay Şenol Bozkurt Cumartesi (30 Ocak) günü yeniden adliyeye çağrıldı. Sivil askerler eşliğinde saat 12.00'da Adliye Sarayına götürülen Albay Gençoğlu ile Astsubay Bozkurt, Özel Yetkili Cumhuryet Savcısı Osman Şanal tarafından sorgulandı.

Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'a yaklaşık 11 saat ifade eden Albay Gençoğlu ve Astsubay Bozkurt, gece yarısı Ergenekon terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Uzun süren sorgulamanın ardından Albay Recep Gençoğlu'nun avukatı Erol Halka, Adliye Sarayı'na 15 porsiyon ekmek arası döner siparişi verdi. Yenilen yemeğin ardından bu kez hakim karşısına çıkan Albay Gençoğlu ile Astsubay Bozkurt kendilerini savunan ikişer avukatları eşliğinde suçlamaları kabul etmedi. Saat 02.30'da sona eren mahkemede Albay Recep Gençoğlu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, tutuklanan Astsubay Şenol Bozkurt Askeri Cezaevine gönderildi.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2010, 13:28
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48