Albay'ı vuran PKK lideri Hakurk'ta öldürüldü

Yarbay Alim Yılmaz ve bir erin katledilmesi talimatını veren PKK liderlerinden Alınbay'ın öldürüldüğü bildirildi.

Albay'ı  vuran PKK lideri Hakurk'ta öldürüldü

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

2006'da Yarbay Yılmaz ve bir erin katledilmesi ile Alay Komutanı'nın yaralanması eylemlerinde talimatı veren PKK'lı Ekrem Alınbay'ın geçen hafta Hakurk'a yapılan hava operasyonunda öldürüldüğü bildirildi..

Sabah'tan Özgür Cebe'nin Kuzey Irak'taki Hakurk kampına F-4 ve F-16'larla düzenlenen hava harekatı sırasında öldürüldüğü belirlenen 4 PKK'lıdan "Adnan Piro" kod adlı Ekrem Alınbay'ın, Yarbay Alim Yılmaz ve 8 askerin öldürülmesi eylemlerinin talimatını verdiği ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi nüfusuna kayıtlı 33 yaşındaki Alınbay, 21 Mayıs'ta Kuzey Irak'taki Hakurk kampına düzenlenen hava harekatı sırasında öldürüldü. Öldürülen 4 PKK'lıdan biri olan Alınbay hakkında, 8 Nisan 2006'da Elazığ'da Yarbay Alim Yılmaz ve er Sinan Gümüşta'nın öldürülmesi, Alay Komutanı Ali Ergülmez'in yaralanması eyleminin talimatını bizzat verdiği gerekçesiyle yakalama emri olduğu bildirildi.

ÖDÜL OLARAK KANDİL'E GİTTİ!

PKK'lı Alınbay hakkında, 2003-2007 yılları arasında Diyarbakır'ın Dicle ilçesine bağlı Kurşunlu, Kırkpınar, Yokuşlu, Elazığ'ın Arıcak, Palu, Diyarbakır'ın Lice ve Bingöl'ün Genç ilçeleri kırsal alanında 7 askerin öldürülmesi eylemine katılmak ve talimat vermek suçundan yakalama kararı bulunduğu öğrenildi.

Alınbay'ın 11 ayrı terör eylemi nedeniyle de arandığı, Diyarbakır Özel Yetkili 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde de ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle gıyabi tutuklu olarak yargılandığı belirlendi. Alınbay'ın, 2001-2007 yılları arasında Diyarbakır'ın Dicle ilçesi ile Elazığ'ın Palu ve Arıcak ilçeleri üçgeninde kalan Görese Dağı bölge sorumlusu olduğu, birçok kanlı eylemin talimatını verdiği için örgüt tarafından ödüllendirilerek 2007 yılının sonbaharında Kuzey Irak'a çekildiği saptandı. Son olarak PKK'nın Hakurk ve Hınere kamplarında sorumlu düzeyde faaliyet yürüten Alınbay için Diyarbakır'daki Dicleliler Yasevi sarı, kırmızı, yeşil flamalarla donatıldı ve 3 gün boyunca taziye kabul edildi.

YASEVİNDE PKK BAYRAĞI

Türkiye sınırları içinde birçok kanlı eylemin talimatını veren 33 yaşındaki Ekrem Alınbay'ın hava harekâtında öldürüldüğünü 22 Mayıs 2010'da Fırat Haber Ajansı duyurdu. PKK'lı Ekrem Alınbay'ın öldürülmesinden sonra Dicleliler Yasevi'nde 3 gün oturma eylemi yaptı. Yasevi, sarı kırmızı ve yeşil bayraklarla donatıldı ve Öcalan posteri asıldı...

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2010, 17:04
banner53
YORUM EKLE

banner39