banner39

Alemdaroğlu adliyeye sevk edildi, Perinçek hala sorguda

Ergenekon soruşturması çerçevesinde gözaltına Kemal Alemdaroğlu adliyeye sevkedilirken, Perinçek'in sorgusu sürüyor.

Arşiv 23.03.2008, 14:00 24.03.2008, 07:39
Alemdaroğlu adliyeye sevk edildi, Perinçek hala sorguda


''Ergenekon soruşturması'' çerçevesinde gözaltına alınan eski İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 4 kişi, adliyeye sevk edildi.

Ümraniye'de bir gecekonduda el bombaları ve patlayıcıların ele geçirilmesi sonrası ortaya çıkartıldığı belirtilen ''Ergenekon terör örgütü''ne ilişkin soruşturma, Beşiktaş'taki İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın koordinasyonunda devam ediyor.

Savcılığın talimatıyla İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ile gazeteci Adnan Akfırat, İbrahim Benli ve Ferhan Bolluk'un şubedeki işlemleri tamamlandı. Alemdaroğlu, Akfırat, Benli ve Bolluk, Fatih Adliyesi'ne getirilerek adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi.

Burada polis araçlarına bindirilen bu kişiler, daha sonra soruşturmayı yürüten savcının bulunduğu Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

PERİNÇEK'İN SORGUSU SÜRÜYOR

Bu arada İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in ise Emniyet'teki sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aynı sıralarda Fatih Adliyesi'ndeki adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi.

Perinçek ile Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in ise şubedeki işlemleri devam ediyor.

PERİNÇEK'İN AVUKATI AYTEKİN

Perinçek'in avukatı Mehmet Aytekin, müvekkilinin şubedeki işlemlerinin sürdüğünü söyledi.

Aytekin, ''soruşturmanın, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince birlikte yürütülmesi nedeniyle Perinçek'in, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulandığını'' ifade etti.

Soruşturma çerçevesinde dün adliyeye gönderilen Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk ve diğer 4 kişi serbest bırakılmış, daha önceden gönderilen emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 39 kişi ise tutuklanmıştı.

Kaynak: Ajanslar

İLGİLİ HABERLER İÇİN

Ergenekon'dan şok edecek tarih

'Davayı açtırıyoruz: AKP'nin sonu geldi'

Perinçek ile Muzaffer Tekin aynı karede

Derin davaya 'Öz'el savcı bakıyor

Ekşi: Laik rejim tasfiye edilmeye çalışılıyor

Perinçek'i gözaltına aldıran ifade 

 İddianame yetersiz diye ek delil gönderdiler


 

Yorumlar (1)
osman selçuk göktürk 15 yıl önce
çevik bir nerede acaba
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?