banner39

Alemdaroğlu ve Perinçek'e ek süre

Sorgusu tamamlan İlhan Selçuk'un tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarılmasının ardından Perinçek ve Alemdaroğlu için ek süre alındı.

Arşiv 22.03.2008, 22:39 23.03.2008, 11:40
Alemdaroğlu ve Perinçek'e ek süre

 

Ergenekon kapsamında gözaltına alınan İlhan Selçuk'un sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarılırken Perinçek ve Alemdaroğlu için ek süre alındığı bildirildi.

12 KİŞİ EMNİYET'TE SORGULANDI

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi İlhan Selçuk ve eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Kemal Alemdaroğlu'nun da olduğu 12 kişi Emniyet'te sorgulandı.

SAĞLIK RAPORU İÇİN HASTANEYE SEVKEDİLDİ

İlhan Selçuk ve beraberindeki 5 kişi Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevkedildi. Aralarında Cumhuriyet Gazetesi başyazarı ve imtiyaz sahibi İlhan Selçuk'un da bulunduğu 5 kişi sağlık raporu için hastaneye götürüldü.

Selçuk'un emniyetteki ifade alma işleminin tamamlandığı ve bu akşam adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Zanlıların önümüzdeki dakikalarda adliyede olması bekleniyor.

POLİS SORGUSU TAMAMLANDI

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk'un polis sorgusu tamamlandı. İlhan Selçuk'un avukatı Akın Atalay, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, İlhan Selçuk'un polis sorgusunun tamamlandığını kaydetti.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Selçuk'un sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Atalay, ''İfadenin içeriğiyle ilgili herhangi birşey söyleyemiyorum. İfade, Ergenekon soruşturması kapsamında verilmiş bir ifadedir'' dedi.

Atalay, ''suçlamanın ne olduğunun'' sorulması üzerine, Ergenekon operasyonu kapsamında, suçlamanın somut olarak savcılık aşamasında ifade edileceğini söyledi.

4 SAAT İFADE VERDİ

Atalay, ''Selçuk'un polise verdiği ifadenin uzun sürdüğü'' iddiaları üzerine de, ifadenin yaklaşık 4 saat sürdüğünü ve ifade alınması sırasında zaman zaman ara verildiğini dile getirdi.

İlhan Selçuk'un bu akşam adliyeye çıkarılmasını beklediklerini kaydeden Atalay, çıkış işlemleri ve doktor kontrolü tamamlandıktan sonra Selçuk'un adliyeye gönderilmesini beklediklerini bildirdi.

7 KİŞİNİN SORGUSU SÜRÜYOR

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişi ise halen İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde. Doğu Perinçek'in avukatı, müvekkilinin Ergenekon terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla gözaltına alındığını söyledi.

SORUŞTURMA GİZLİLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan bilgiye göre, gözaltılar, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarının talimatı ve mahkeme kararlarına istinaden yapıldı. Soruşturmada gizlilik kararı bulunuyor.

PERİNÇEK VE ALEMDAROĞLU İÇİN EK SÜRE

İlhan Selçuk Adliye'ye sevk edilirken operasyon kapsamında sorgulanan Perinçek ve Alemdaroğlu 24 saat daha gözaltında kalacak.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?